Domov

Sprchový kout v mnoha ohledech předčí vanu

koupelna
pixabay.com

Bublinková koupel v množství napuštěné vody může být pro jednoho slast, avšak ten, kdo si na horké zdlouhavé koupání nepotrpí, se ve vaně jen těžko osprchuje. Po sprchování je poté všude plno vody, kterou je třeba uklidit a tento stereotyp může člověka dostatečně otrávit.

Právě z toho důvodu se většina příznivců sprchování obrací k variantě sprchového koutu a vychutnává si tento hygienický rituál plnými doušky. Neforemným koutům již dávno odzvonilo. Nyní jsou v nabídce stylové moderní sprchové kouty, které se přizpůsobí přáním zákazníka.

Tvarově se přizpůsobí

Ať už máte jakoukoliv koupelnu, vždy je téměř stoprocentní jistota, že se na malý kout místo najde. Může se totiž vyrobit na míru přesně podle daných rozměrů nebo jsou v nabídce předem vybrané typy. Nejčastějšími tvary bývá čtverec, obdélník nebo čtvrtkruh, perfektně zapadající do rohu. Sprchové kouty mají elegantní křivky, minimalistický tvar a lze je zakomponovat do jakkoliv stylově laděné koupelny.

Mimo tvar je důležitý také materiál. Velká část koutu je skleněná, konkrétně se jedná o boční stěnu nebo dveře a zbytek prostoru formují plastové či kovové prvky. Právě z toho důvodu je velmi snadné u tuto část domova pečovat. Postačí totiž gumová stěrka, leštidlo a hadr a kout se zase blýská, jako nový.

Prostor

Prostor má efektní rozložení, protože ve spodní části je možné koupat malé děti, v případě že je součástí vanička. Uvnitř koutu se také může umístit několik polic, na které umístíte všechny hygienické potřeby, a koupelna bude vypadat stále uklizená. Pro ty, kteří si rádi pohoví v proudu teplé vody, ale nebaví je postávat, může být zřízeno i pohodlné sedátko.

Díky proskleným stěnám se nebudete cítit stísněně, naopak vás napadne, jak velkou máte koupelnu.

Sprchový kout je také skvělou variantou pro jedince, kteří si při koupeli rádi dopřávají soukromí. Stěny se při teplé koupeli zamlží a vy si můžete dopřát malý kousek klidu sami pro sebe.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top