Domov

Vánoční nákupy – s námi to zvládnete

pixabay.com

Také jste se letos rozhodla, že vyrazíte na vánoční nákupy včas, nebudete vše nechávat na poslední chvíli a pak už si budete jen užívat vánoční pohodu? Možná už jste dokonce vyrazila a při bloudění obchoďákem zjistila, že vlastně nevíte, co chcete koupit. Že každý z vašich blízkých buď už vše má nebo nevíte, co si přeje. Udělejte si letos takovou menší přípravu, než vyrazíte do víru obchoďáku a nakupování pak půjde jako po másle.

Udělejte si seznam osob.

Možná se každý rok vracíte z vánočních nákupů s plnými taškami dárků, ale tam někde vzadu ve vaší mysli vám něco říká, že jste určitě na někoho zapomněli. Kdo se ve všech těch lidech má taky vyznat? Pokud si uděláte přesný seznam členů rodiny, kamarádů a kolegů, se kterými jste zvyklá se vzájemně obdarovat, můžete si v seznamu postupně odškrtávat a paniku letos nechat méně připraveným.

Stanovte si cenový limit.

Podívejte se na stav vašeho účtu a stanovte si částku, kolik si můžete dovolit za vánoční dárky utratit. Jelikož už máte připravený seznam osob, stává se z toho taková menší matematická úloha. Nestačí totiž jen vydělit částku počtem osob. Do svých blízkých investujete asi větší částku než do kolegyně z práce. Tisícovku za partnera, dvě stovky za kolegyni, pětistovku za tchýni – no to jsme asi trochu přehnali. Výsledných částek se pak snažte držet. Určitě si na vánoční dárky nepůjčujte. Pokud je váš rozpočet letos omezený, i menší dárek jistě potěší. Vědomí nadělaných dluhů by vaší vánoční pohodě jistě nepřidalo.

Začněte včas.

Kdo nenechává nákupy na poslední chvíli, zaznamenal jistě u tohoto systému několik výhod:

  • Finance se vám rozloží do více měsíců a nejste pak nucena vše nakupovat z jedné výplaty. To pak vaši blízcí obdrží opravdu asi jen ty typické ponožky či rukavice. Během vánočního šílenství se ani žádných slev nedočkáte. Na to jste měla myslet o mnoho dříve a váš rozpočet by se o tolik nezkrátil.
  • Během většího časového úseku načerpáte více originálních nápadů. Jestliže jste si v létě všimla, že maminka už není moc nadšená ze svých opraných plavek a tatínkovi by se při práci na zahradě či v dílně hodilo nové nářadí, využijte následně letních výprodejů a už máte první dárky na Vánoce.
  • Stres, strkání, vyprodané regály a dlouhé fronty u pokladny. To znají ti, kdo nakupují dárky včas, jen z vyprávění.

Nákupy přes internet.

V pohodlí domova si sedněte k internetu a zkuste se podívat, kolik dárků z vašeho seznamu je možné nakoupit přes internet. I s poštovným se často dostanete na nižší cenu než v kamenném obchodě. O ušetřeném čase a nervech ani nemluvíme. Internetové obchody i zásilkové služby mají v období před Vánocemi napilno, začněte tedy včas, ať máte jistotu, že na vás pošťák nezazvoní až po svátcích. Určitě na seznamu zbydou dárky, které chcete vidět či zkusit. Pro těch několik věcí se pak už v klidu vypravte do kamenného obchodu.

Možná vám zbyla ještě nějaká ta koruna, můžete se tedy vypravit na předvánoční slevy, zda vás tam nezaujme ještě nějaká drobnost. Za zvuků koled minimálně načerpáte vánoční pohodu. Úsměv na tváři vám jistě vykouzlí všichni ti opozdilci, kteří s hrůzou ve tvářích zmateně pobíhají od jednoho poloprázdného regálu ke druhému.

Přejeme krásné pohodové Vánoce.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top