Móda a trendy

Věnujte svým šperkům péči, kterou si zaslouží

šperk
pixabay.com

Patříte mezi milovnice šperků, které udělá radost jakýkoliv dárek v podobě blýskavého náramku, řetízku nebo náušnic? Aby taky ne, nejen, že se jedná o krásný dárek, který se stane módním doplňkem, který doladí perfektně váš outfit, ale zároveň vám pokaždé připomene onu chvíli, kdy jste ho dostaly. Šperků máme každá celou řadu, které jsme dostaly k různým příležitostem, víme však, jak o ně pečovat, aby byly i po letech stále tak krásné?

Každý šperk by měl mít své místo

Základem toho, aby šperky vypadaly pořád hezky, je vhodně zvolené místo, kam ho ukládat. Je jasné, že když ho budete jen tak povalovat někde u zrcadla nebo na stolku či skřínce, je otázkou času, kdy do něj někdo strčí a šperk spadne na zem, a když dobře, tak se jen poškrábá, v horším případě na něj může někdo šlápnout a tak zdeformovat celý jeho tvar. Vytvořte si teda místo v jednom šuplíku, kde bude mít každý šperk svou přihrádku. Nebo si pořiďte pěknou šperkovničku. Vězte, že i ony designové šperkovnice mají svůj význam, a nejedná se jen o produkt, který z vás má vytáhnout peníze a ve finále zůstane bez využití.

Pravidelné čištění

Když už budete mít místo, kam budete šperky uklízet, měly byste se zamyslet i nad tím, jak o šperky dále pečovat. K dispozici máte hned několik možností a každému vyhovuje něco jiného. Naše babičky měly vždy v šuplíku takovou tu růžovou vatičku, do které otíraly náramky, řetízky i prstýnky a snažily se jim tak dodat mnohdy již ztracený lesk. Moderní technologie se dotkly i této oblasti a za zkoušku stojí rozhodně ultrazvukové čističky. Jednoduše do příslušné čistící vany vložíte šperky a práci necháte na tomto šikovném pomocníkovi. Pokud se vám nelíbí ani jedna varianta, vsaďte na klasiku v podobě mýdlové vody a jemného kartáčku. Ať tak nebo tak se vám důsledná práce vrátí v podobě krásných, lesklých šperků.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top