Zdravi a sport

Víte, čím se měří klidové EKG?

zdraví
pixabay.com

Srdeční onemocnění může postihnout kohokoliv a patří mezi životu nebezpečné. I proto je spousta pacientů zvaná na měření EKG neboli na elektrokardiogram. Při tomto vyšetření dochází k měření změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou.

Velice často je měřeno také klidové EKG. To je vyhodnocováno, jako základní a kardiologické vyšetření, jehož výsledkem je zobrazení odpovídající křivky. Hodně lidí podstupujících takové nenáročné a bezbolestné zákroky mnohdy ani neví, jak vlastně dochází k samotnému měření.

Přístroje pro měření klidového EKG

Klidové EKG lze naměřit za pomoci nejrůznějších zařízení. Pokud se však vydáte do moderně vybavené kliniky, čekají tam na vás propracované elektrokardiogramy. Spolehlivé přístroje provádějící několika kanálové EKG, jehož výsledek je následně zobrazován nejenom na papíře, ale také v počítači.

Lékaři mají dnes k dispozici řadu libovolných programových aplikací přinášejících výsledky na základě rozdílných kritérií. Takové klidové EKG lze pak změřit stiskem jediného tlačítka. Zařízení takového provedení prezentuje unikátní digitální křivky, zároveň komunikuje s nejrůznějšími softwary a dokáže nabídnout odlišné formáty záznamu.

Velice praktická je i bezdrátová technologie či možnost rozšíření o další moduly.

Absolvujte pouze profesionální měření EKG

Jestliže vás ošetřující lékař pošle na klidové EKG, nebojte se vyžádat si měření na dostatečně vybavené klinice či ambulanci, jež disponují těmito přístroji. Využijte možností přenosného EKG nové generace a podlehněte novodobým technologiím.

Měření EKG vás nikterak neomezí na čase a zároveň jde o naprosto bezbolestné a rychlé procesy. Díky mobilitě jednotlivých prvků zapomeňte na nepřeberné a nepraktické spleti kabelů a obdobné věci, které byly součástí staršího způsobu měření.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top