Zdravi a sport

Víte co si představit pod názvem Holter TK?

EKG
pixabay.com

EKG neboli elektrokardiogram. Vyšetření, o němž slyšel bezpochyby každý. Mnozí dokonce absolvovali měření časové změny elektrického potenciálu zapříčiněného srdeční aktivitou. Pakliže tomu tak bylo, tak vězte, že současná lékařská technika je na zcela jiné úrovni, než dříve.

Dnes už nenarazíte na typický elektrokardiogram, ale mnohem častěji je k vidění Holterův monitor nebo Holter TK. Novodobý přístroj zaznamenávající aktivitu srdeční činnosti.

Co dokáže Holter EKG?

Jestliže očekáváte popis robustního a jakkoliv složitého zařízení, jste určitě na omylu. Holter TK je miniaturním výrobkem nebo ještě lépe tříkanálovým záznamníkem. Ten je schopen poskytovat délku záznamu v řádu několika desítek hodin.

V tomto případě není zapotřebí ani přívod elektrické energie. Holter EKG funguje na tužkovou baterii a výsledný přenos důležitých dat ke zpracování je realizován z pomocí USB kabelu.

Hardwarová detekce PM a široká vzorkovací frekvence přispívají k tíženému a hlavně přesnému výsledku. Ano, tak vypadá současný elektrokardiogram, jehož měření vás nikterak neomezuje a samozřejmě ani nebolí.

Holter TK podávápestré výsledky

Předností výše popisovaného zařízení je možnost napojení na speciální systém, který slouží ke zpracování získaných dat. Ty lze zobrazovat za přispění řady nejrůznějších modulů, což vede k jejich sledování z odlišných úhlů pohledu. A právě takové informace pomáhají lékařům s velkou přesností diagnostikovat pacientovi obtíže.

Holter EKG je vstupním článkem při rychlém a snadném vyhodnocování výsledků. Navíc tato moderní zařízení jsou schopna komunikovat i s ostatními programy z ambulantního prostředí. Pokrok nelze zastavit, a to platí v případě měření srdeční aktivity dvojnásob.

Současné lékařské odvětví je zkrátka na vysoké úrovni.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top