Volný čas

Víte, jak dlouhodobě udržet šperky a drahokamy v dobré kondici?

pixabay.com

Péče o šperky a drahokamy je poměrně dost obtížnou a odbornou záležitostí. Proto se mnozí namísto domácí péče raději doplatí kvalitního odborníka, který pomůže nejen s jejich údržbou, ale také prevencí jejich poškození. Díky moderním technologiím ale máte možnost si i v domácích podmínkách zařídit servis drahého vybavení a šperků, které máte. Dnes vám dáme dva dobré tipy, jak se starat o čistotu drahokamů a šperků.

Ideální na šperky? Ultrazvukové čističky!

Jednou z nejlepších možností jak čistit klasické šperky mohou být ultrazvukové čističky. Jedná se o zařízení, které za pomoci sonického vlnění čistí předměty od jemných i hrubých nečistot. Ultrazvukové čističky jsou moderní technologií, která více než kterákoliv před nimi spojuje všechny kriticky důležité vlastnosti čistících přístrojů.

Jsou jednoduché a intuitivní na ovládání. Dokáží s naprostou dokonalostí vyčistit i špatně dostupná místa a přitom se nemusíte bát žádného poleptání nebo poškození. Chemická emulze totiž chrání strukturu a přitom v čističce nedochází k žádnému čistění mechanickou metodou, jako tomu bylo u všech starších variant čištění kovů a podobných materiálů.

Zhoubou pro drahé kameny je denní světlo

Je až k podivu, jak křehké a citlivé drahokamy celého světa jsou, když je porovnáme s jejich vysokou tvrdostí. Právě jejich citlivost je důvod, proč se lidé snaží o svoje domácí sbírky či šperky extrémně starat.

Zapomínají ale na opravdovou zhoubu, která pro drahokamy platí. A tou je denní světlo. Respektive denní UV záření, které je pochopitelnou součástí záření během dne. Proti degradaci jejich barev nebo dokonce zákalu, dokáže dlouhodobě drahokamy ochránit vrstva UV filtru. Vyrábějí se ve speciálních směsích, které se aplikují na drahokamy a jsou schopny v extrémně tenké vrstvě chránit drahokam po dlouhé týdny a měsíce.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top