Volný čas

Polyethylen je budoucí přírodní katastrofou, nebo posunem vpřed?

eurotankdiesel.cz

Polyethylen jako pojem možná mnozí z vás neznají, ale přitom jej znáte. Je všude kolem nás a používá se stále ve větší a větší míře na specializované výrobky i předměty denního použití. Jedná se o chemický název pro plast, který poznáte pole typického recyklačního trojúhelníčku.

Vyrábějí se z něj specializované výrobky jako mohou být nádrže na naftu, kanystry nebo třeba i nádrže na dešťovou vodu. Vedle toho se ale zároveň používá i na celou řadu naprosto běžných věcí, mezi které kupříkladu můžeme zařadit i PET lahve, nebo obaly na svačiny. Právě i zkratka PET značí PolyEThylen. Jenže kolem toho velice prospěšného materiálu se točí i spousta ekologických otázek.

Strach kvůli dlouhé době rozkladu

Pravdou je, že pokud polyethylen pohodíme v jakékoliv formě v přírodě, tak potrvá desítky a stovky let, než si s ním dokáže příroda poradit. Kvůli nedbalosti lidí tak často právě tento materiál znečišťuje skládky nebo oceány. Problém je ale jednoduše řešitelný, jen stačí abychom s ním nakládali tak, jak se s ním nakládat má. Polyethylen je totiž plně recyklovatelný a díky tomu se dá opakovaně používat ve výrobním procesu, díky čemuž se může limitovat jeho celková výroba.

Nepostradatelný u celé řady výrobků a produktů

Jenže tento plast se stal pro celou řadu profesí naprosto nepostradatelný. Může například za rozšíření bezpečných a pevných obalů na mnohé stavební materiály nebo suroviny pro gastronomii. Zároveň ale nesmíme zapomenout na to, že polyethylen stojí za tím, že se pro mnohem větší rozsah lidí stávají věci jako nádrže na naftu pro společnosti či nádrže na dešťovou vodu pro firmy i domácnosti, mnohem přístupnější. V mnoha ohledech je navíc tento ekology proklínaný druh plastu důvodem, proč dochází ke zmenšení počtu úniků či havárií paliv, žíravin a podobných látek.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top