Volný čas

Víte, jak fungují nádrže na dešťovou vodu a kde všude ji lze využít?

pexels.com

Nádrže na dešťovou vodu jsou moderním způsobem, jak využívat efektivní a ekologický zdroj vody v domácnosti a na pozemku. Jedná se o poměrně nákladné systémy, které ale lze díky specializovaným dotacím získat za zlomek ceny. Možná i proto jsou mnohem oblíbenější, než tomu bylo dřív. Dnes vám povíme vše, co potřebujete při rozhodování o jejím pořízení vědět.

Jaká je velikost a kapacita nádrže na dešťovou vodu?

Velikost a kapacita nádrží není ani zdaleka pevně daná. Je důležité si uvědomit, že se nádrže vyrábějí ve velkém rozmezí velikostí a kapacit. Díky tomu můžete sehnat minimální nádrže na menší pozemek či k chatce a stejně tak mohutné nádrže na odvodňování prostorů na velkých pozemcích i parkovištích.

Jaká je příprava pro její instalaci?

Pro instalaci většiny druhů nádrží se vám určitě hodí pomocná ruka nebo mechanika na výkopové práce. Celý systém je totiž ukrytý pod zemí a na povrchu tak máte jenom absorpční komponenty sestavy a poklop, který slouží k přímému přístupu do systému.

U nádrže na dešťovou vodu rozhodně není žádná potřeba specifické úpravy podloží. Jakmile jsou vyhloubené dostatečně hluboké díry, tak je stačí pouze vysypat jemným štěrkem. Ten umožní jemný pohyb systému tak, aby se spojit a „posadil“ do pozice, ve které nedojde k jeho porušení.

Jaké je využití dešťové vody?

Dešťová voda, která projde do systému, je už předem pomocí filtrů očištěna od hrubých nečistot. Případná chemie se může postarat také o čištění těch jemných a díky tomu může voda čekat na využití i delší dobu.

Standardním využitím dešťové vody zůstává především zalévání pozemku a zahrady. Pravidelně se ale používá například i k umývání automobilů a v domácnosti může prakticky posloužit jako splašková voda pro domácí toalety.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top