Volný čas

Pracovní rukavice mají stovky podob. My vám představíme ty nejpoužívanější

pexels.com

Jednou z nejčastějších součástí přípravy na manuální práci, jsou pracovní rukavice. Jedná se o doplněk, který pomáhá nejen s citem, ale především ochranou rukou a prstů před jakýmkoliv zraněním. Dnes se podíváme na ty nejčastější druhy, ve kterých se pracovní rukavice vyrábějí.

Standardní plátěné rukavice

Tím nejčastěji kupovaným druhem jsou pochopitelně standardní plátěné rukavice. Nemají žádné speciální dovednosti a nejsou tak vhodné na nebezpečné úkony jako může být práce s ohněm nebo pilami. Na druhou stranu, nabízejí dostatečnou ochranu pro všechny lehké manuální práce a dokáží u toho udržet dostatek komfortu a pohyblivosti prstů. Což spousta jiných druhů nemá.

Pogumované rukavice do mokra

Jakmile se pracuje v mokrém prostředí, tak plátěné rukavice částečně ztrácejí svoje hodnoty. Jakmile promoknou, tak neočekávejte nic příjemného. Do mokra se tedy více hodí pogumované rukavice. Ty jsou dělány z elastické látky, které je povrchově upravená gumovou vrstvou. Výhodou je, že dokáže výborně izolovat od vlhkosti, nevýhodou pak fakt, že se při dlouhém nošení ruce paří uvnitř rukavic.

Pracovní rukavice proti prořezu

Jedná se o první speciální pracovní rukavice, které vám popíšeme. Jsou dělány ze speciální látky, která je vysoce odolná proti proříznutí. Měla by tak odolat minimálně naprosté většině manuálních řezacích nástrojů. Při riziku zranění od automatických nástrojů potom uvnitř rukavice funguje speciální mechanismus, který uvolní odolná vlákna. Ta mají za úkol například v případě motorové pily zadusit řetěz a zamezit co nejvíce poranění rukou.

Žáruvzdorné rukavice

Další velice často používané rukavice jsou žáruvzdorné. Sice ucítíte i uvnitř rukavic žár, ale jsou odolné proti propálení. I kdyby se tak stalo, že nějakým způsobem sáhnete do otevřeného ohně, rukavice vám pomohou přežít bez jakýchkoliv popálenin. Nejčastěji užívané jsou ale k bezpečnějším úkonům, jaké může být například sváření.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top