Zdravi a sport

Vybíráte nové boty na běžky? Nechte si poradit, na co se zaměřit!

zdroj: pixabay.com

Zimní sezona je v plném proudu a možná i vás aktuální bohatá sněhová nadílka láká k tomu, abyste vyrazili na běžky. Vaše staré lyžařské běžecké boty ale nestojí za nic, proto uvažujete nad tím, že si pořídíte nové. Jak ale vybrat správně? Na to se společně s námi můžete podívat prostřednictvím dnešního článku!

Pár rad pro výběr bot na běžky, které určitě oceníte

Jestliže si chcete pořídit nové boty na běžky, pak se vám určitě budou hodit následující rady, které při výběru jistě uplatníte.

Jaký typ bot je pro vás nejlepší?

Boty na běžky se v závislosti na běžecké technice dělí do tří základních kategorií: klasické, skate a kombi. První kategorie je vhodná pro ty, jež volí klasickou techniku běhu, boty jsou nízké a nemají zpevněný kotník. Druhá kategorie, neboli skate běžecké boty jsou naopak vyšší, mají zpevněný skelet a oblast okolo kotníku. Poslední kategorií jsou kombi boty na běžky, které jsou určené pro oba styly jízdy, proto se jeví jako ideální pro ty, jež techniky střídají.

Boty na běžky se dělí i podle využití

Dále byste měli vědět, že se boty na běžky dělí ještě podle jejich využití a to do tří kategorií: závodní, sportovní a turistické. Závodní boty na běžky jsou určené pro závodníky, jak už jejich samotný název šikovně naznačuje, jsou upravené pro jízdu na upravené trati. Sportovní boty na běžky využijí pokročilí lyžaři, jsou mírně zateplené a mívají plastovou podešev. Do třetice všeho dobrého zmíníme ještě turistické boty na běžky, které jsou určené pro rekreační využití, nabízí především teplíčko a pohodlí během jízdy.

Pozor na správnou velikost

Důležitým parametrem při výběru je velikost. Ta by vám měla sedět, boty na běžky by se vám neměly zouvat nebo se vám na noze nepříjemně viklat, zároveň vám nesmí být ani příliš malé a těsné, abyste se v nich necítili pohodlně a noha vás v nich brzy nezačala bolet.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top