Domov

Vyhrajte nad úklidem třeba díky ultrazvukovým čističkám

úklid
pixabay.com

Nepatříte zrovna mezi milovnice uklízení, které při úklidu relaxují? Pak nejste rozhodně jediná. Spousta žen bere úklid domácnosti jako nutné zlo, které se každý týden musí opakovat. My jsme si pro vás v tomto článku připravili pár rad, jak si to maximálně usnadnit a vytvořit si tak více času pro sebe a svou rodinu.

Vytvořte si systém

Je velmi důležité si uvědomit, že když budete létat zmetkovitě po bytě nebo domě a na přeskáčku uklízet, bude vás to stát mnohem více času a energie, než když si vytvoříte jasný „strategický“ plán toho, jak budete postupovat. Jednotlivé činnosti by na sebe měli logicky navazovat. Je například jasné, že si nejprve nenablýskáte plovoucí podlahu a dlažbu, abyste na ní pak mohli setřít prach a drobky ze stolu. Důležité je postupovat s chladnou hlavou od A do Z. Když budete přesně vědět, co po čem bude následovat, zjistíte, že si v tom celém úklidu vytvoříte systém a půjde vám jedna dvě od ruky.

Zvolte si pevný den v týdnu

Dalším krokem k úspěšnému úklidu je vytvoření rituálu. Máte náročnou práci a vracíte se každý den domů až pozdě večer? Stanovte si na úklid sobotní dopoledne. Budete tak vědět, že přesně v tento čas nastane úklid. Zapomeňte na prokrastinování a odkládání. To je to nejhorší, co byste mohla udělat. Pokud Vám nevyhovuje sobota, protože máte víkend volný, úklid si můžete naplánovat klidně i na den v týdnu. Je to jen a jen na vaší fantasii a tom, co přesně vám vyhovuje.

Usnadněte si maximálně svou práci

Proč dělat něco složitě a zdlouhavě, když to jde jednoduše? Uvědomme si, že jsme ve 21. století a moderní technologie vládnou světu. A jinak tomu není ani v domácnostech. Proč si tedy nepořídit přístroje, které vám usnadní nejrůznější činnosti? Jaké máme na mysli? Například ultrazvukové čističky. Že je neznáte? Tak je poznáte. Ultrazvukové čističky jsou přístroje různých rozměrů, které se postarají o odstranění mastnot a nečistot z nejrůznějších předmětů. Ultrazvukovými čističkami to rozhodně nekončí. Co takové myčky, sušičky nebo moderní vysavače? Těch možností je mnoho. Neváhejte jich naplno využít.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top