Zdravi a sport

Začínáte s běháním teď na jaře? Máme pro vás několik užitečných rad!

zdroj: pixabay.com

Jarní období je pro začátek s běháním naprosto ideální. Teploty už neklesají k mínusovým hodnotám a zároveň nehrozí, že by bylo natolik teplo, abyste se přehřáli. Pakliže jste se rozhodli s příchodem jara začít běhat, je dobře, že si čtete dnešní článek. Do následujících řádků jsme ukryli několik užitečných rad, díky kterým si svůj první výběh užijete a především jej dokončíte ve zdraví.

Ze začátku pěkně pomaličku

Pokud s běháním teprve začínáte, mějte na paměti, že není radno přepálit start. Mnoho lidí si myslí, že když hned zkraje nasadí ostré tempo, dosáhnou daleko lepších výsledků, ale ve finále je tomu spíše naopak. Většina z nich tak skončí ještě dříve, nežli vůbec stihne začít. Pamatujte, že běhání je o intenzitě v aerobním režimu, nikoli o sprintu, díky kterému byste už po několika desítkách metrů nemohli popadnout dech. Nasaďte proto takové tempo, které vám bude příjemné.

Nerozptylujte se hlídáním dechu

Jestliže jste do této chvíle nikdy aktivně neběhali, pak je možné, že vám dýchání bude dělat trošku problém. Na začátku ale doporučujeme se hlídáním dechu zbytečně nerozptylovat. Bohatě postačí, když si během toho budete uvědomovat, že máte dýchat více zhluboka a ne mělce – mělké  dýchání způsobuje rychlou únavu a zadýchávání se.

Vybavte se kvalitní běžeckou obuví

Dobrou zprávou je, že pro tuto fyzickou aktivitu nepotřebujete mnoho pomůcek – bohatě si totiž vystačíte s kvalitní běžeckou obuví, která je pro tuto aktivitu základ. Pokud jste si ještě boty nestihli pořídit, obujte si na své první vyběhnutí alespoň takovou obuv, která se co nejvíce běžecké obuvi podobá. Pro příště ale doporučujeme investovat do kvalitní běžecké obuvi, která bude tlumit došlap a nárazy.

Nesledujte kilometry, ale čas

Na začátku nemůžete očekávat, že okamžitě uběhnete několik desítek kilometrů jako zkušení běžci. Pokud s běháním začínáte, místo toho, abyste si počítali kilometry, si hlídejte čas. Odborníci doporučují věnovat se běhání 30 až 40 minut, což je čas, během kterého je zajištěný optimální tréninkový efekt. Takže místo toho, abyste si trasu plánovali podle délky kilometrů, si hlídejte, jak dlouho běžíte.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top