Nezařazené

Žít na vesnici nebo ve městě: co je lepší?

zdroj: pixabay.com

Obojí má své kouzlo a nelze říct, že by bylo jedno lepší než druhé. Obojí však lze porovnat a především se podíváme na to, kde bydlení nejlépe hledat.

Život ve městě.

Pokud jste nadšeným návštěvníkem kaváren, který rád vysedává dlouhé hodiny s přáteli nad něčím dobrým, je pro vás město tím pravým. Stejně tak pokud se neobejdete bez divadel nebo festivalů. Výhodou bydlení ve městě je také dostupnost prakticky všeho. Nemusíte předem plánovat nákupy potravin a především, obchody mají otevřeno každý den i do pozdních hodin, ve velkých městech pak non-stop. Nemůže se vám tedy stát, že byste ve tři hodiny odpoledne nekoupili pečivo. Na dosah ruky máte také služby jako je kadeřník, wellness, můžete si zajít do kina nebo na manikúru, do galerie nebo se jen tak projít nočním městem kolem památek a krásné architektury.

Pokud však chcete do přírody, nezbude vám než zajet za město. Města sice nabízí i několik parků, ale většinou se jedná o udržovanou zeleň, plnou laviček a přelidněnou, která se skutečnou přírodou nemá příliš společného. A od hluku města si v ní také neodpočinete.

Problémem jsou i zvířata, která většinou není kde venčit a ve městě spíše trpí. Na domácí vajíčka nebo mléko můžete rovnou zapomenout.

Život v přírodě.

Naproti tomu pokud dáte přednost vesnici, užijete si přírody i zvířat dosyta. Na vesnici je bydlení obecně levnější, takže není problém pořídit si velkou zahradu, ať už na ní chcete pěstovat vlastní zeleninu nebo chovat slepice. Stejně tak pokud si pořídíte psa, míst pro krásné procházky budete mít víc než dost. Každé ráno vás budou budit ptáci, večer můžete sledovat romantické západy slunce a nad hlavou budete mít každou noc krásné hvězdné nebe. Na rozdíl od města, kde mu nepřeje světelný smog, na vesnici tohle nehrozí.

Nevýhodou je nízký výběr v obchodech. Pečivo po třetí hodině prakticky nekoupíte a o drogerii nebo obchodu s oblečením si můžete nechat jen zdát. Prakticky za vším, co budete potřebovat, budete muset dojíždět do většího města.

Další nevýhodou je špatná doprava – bez auta se prakticky neobejdete. A pokud nastanou zimy našich babiček, nedostanete se nikam ani tím autem.

Kde bydlení hledat?

Ať už vás zlákal život ve městě nebo na vesnici, prvně musíte své bydlení najít. Doporučuji obrátit se na realitní kanceláře, mezi jejichž nabízené služby patří správa nemovitostí a které vám dle vašich představ pomůžou najít to správné bydlení pro vás. Výborně poslouží i weby plné inzerátů, případně se zkuste poptat přátel a nevynechejte ani stránky a skupiny na sociálních sítích, zaměřené na nabídky bydlení.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top