Zdravi a sport

Znáte význam zkratek ABPM a EKG?

monitoring krevního tlaku
pixabay.com

Pokud se zrovna nepohybujete v lékařském prostředí nebo kvůli svému zdravotnímu stavu často nenavštěvujete lékařská a nemocniční zařízení, možná vám význam těchto pojmů do jisté míry uniká. Z toho si však nic nedělejte, protože prostřednictvím tohoto článků vám je osvětlíme.

Nejprve začneme zkratkou ABPM, která v originálu značí AmbulatoryBloodPressure Monitoring neboli neinvazivní ambulantní monitorování krevního tlaku. K tomuto měření jsou samozřejmě využívány nejrůznější moderní nástroje, mezi něž patří i holter TK. Ten je schopen měřit krevní tlak s vysokou přesností. A nemusí jít pouze o profesionální lékařská zařízení. K dispozici jsou i mobilní přístroje pro domácí užití.

Každý čtenář určitě ví, že správná hodnota krevního tlaku je přímo úměrná dobrému lidskému zdraví, proto je třeba takový údaj v žádném případě nepodceňovat.

Co znamená zkratka EKG?

Nyní se dostáváme k druhému popisovanému výrazu, jímž je EKG. Jde o záznam časové změny elektrického potenciálu souvisejícího se srdeční aktivitou. Mnohým z vás možná napoví jiné rozklíčování, které představuje elektrokardiogram.

I k tomu jsou využívána nejrůznější zařízení, jež jsou k nalezení spíše v nemocnicích. Pod pojmem kvalitní EKG přístroj si můžete představit produkt s přímým tiskem, několika kanálovým EKG, jednoduchou obsluhou a odlišnými typy výstupních záznamů. Ano, takové nástroje jsou schopny měřit EKG a předložit ošetřujícímu lékaři dostatek informací k tomu, aby stanovil tu správnou diagnózu.

Ať už jde o ABPM nebo EKG, vždy je aplikována technika přinášející maximální přesnost měření a odbourávající jakékoliv rušivé elementy. I díky tomu spěje novodobé zdravotnictví vpřed. Kvůli profesionálním přístrojům, které jsou jedním z několika dalších článků sloužících k uzdravování lidí.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top