Práce a vzdělání

3 tipy jak si rychle najít práci

zdroj: pixabay.com

Hledáte práci? Jste čerstvými absolventy a nejste si jisti, jak do toho proniknout? Zde je několik jednoduchých kroků, které vám pomohou v hledání.

Zeptejte se přátel

Ať už pracujete v kterémkoli oboru, jistě máte z doby studií bezpočet přátel, kteří končili ročník dva před vámi a v oboru se pohybují delší dobu. Proto je neváhejte kontaktovat a zeptat se na možnosti. Pokud nebudou mít přímo tip na volné místo, můžete získat i další užitečné informace jako jsou pracovní podmínky ve státním a soukromém sektoru nebo zda se některá z firem nechystá v budoucnu nabírat nové lidi. Bývalí spolužáci vás navíc mohou představit kolegům, kteří jsou v oboru ještě déle než oni nebo si na vás vzpomenout, kdyby se dozvěděli o volném místě.

Obraťte se na agenturu, která vám pomůže

Pokud sháníte práci a nejste si jisti v kramflecích, mnohdy je to právě personální agentura, která se pro vás stane tím pravým partnerem. Mnoho firem hledá nového kandidáta na pracovní pozici právě prostřednictvím agentur a tak ne všechna nabízená místa v oboru lze dohledat skrze inzeráty na portálech s nabídkou práce. Pokud nevyjde jedna konkrétní pozice, agentura si navíc ponechá váš životopis a v případě, že se objeví vhodná nabídka, vás může kontaktovat i později. Zatím co samotné firmy se nemusí všem uchazečům ozvat, odezva je v tomto případě mnohem častější a komunikace rychlejší. Projít můžete i testem znalostí, který pomůže vybrat tu správnou práci pro vás.

Odepisujte, i když nesplňujete 100% požadavků

Podle některých inzerátů by se dalo říct, že nehledají nového zaměstnance s reálnými možnostmi, ale nadčlověka. Mnoho lidí má o svém novém podřízeném nereálné představy, proto má smysl na inzerát odpovídat i v případě, že nesplňujete všechny požadavky. Na mnoha věcech se dá domluvit nebo se je v průběhu krátké doby doučit. Doplnit si třeba učitelské minimum nebo si udělat řidičský průkaz dnes není problém. Stejně tak pokud jste studovali něco lehce odlišného, ale v daném oboru máte znalosti, zaměstnavatel mnohdy ocení raději šikovného člověka se skutečným zájmem, který dané problematice rozumí, než člověka, který má sice titul, ale jeho zájem není nijak hluboký.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top