Práce a vzdělání

Najděte si kvalitní práci díky maličkostem

zdroj: pixabay.com

O práci v České republice již dávno není nouze a i oblasti s nejvyšší nezaměstnaností plní trh pracovními pozicemi. Ovšem najít si dobrou práci se může zdát mnohem složitější, než si najít kteroukoliv, ale k dosažení rozdílu stačí opravdu málo. Přinášíme Vám pár důležitých rad, jak si najít kvalitní práci.

Životopis je naprostý základ

Ve chvíli, kdy se ucházíte o zaměstnání, o Vás zaměstnavatel nemá sebemenší šanci cokoliv vědět. Prvotní kontakt nastane velice často až po první fázi výběrového řízení a do té doby za Vás mluví jen životopis. Životopis je obraz vašeho profesního života. Postaru psané „odstavcové“ životopisy již dávnou nejsou v kurzu a běžně požadovaným standardem jsou strukturované životopisy. Strukturovaný životopis je rozdělený do nejdůležitějších sekcí jako jsou například osobní informace, vzdělání, praxe, jazykové dovednosti, certifikace a další. Pro zaměstnavatele je to přehledný a kvalitní zdroj informací o Vás. Navíc dobře zpracovaný působí velice přívětivě.

Motivační dopis Vám může pomoci

Motivační dopis je lidštější a méně formální způsob jak prezentovat Váš zájem o pracovní pozici. Jsou pozice a firmy, které ho vyžadují a firmy pro které je jen příjemným zlepšením a bonusovým bodem. Správný dopis má obsahovat odůvodnění proč se o pozici ucházíte a především motivace pro zaměstnavatele Vám práci dát.

Hledejte na internetu a nebojte se agentur

Hledat si práci na internetu je nejlepší zdroj nabídek. Ať už navštívíte stránky úřadu práce, či pracovní portály kterých je nespočet, vždy získáte obsáhlý seznam pracovních nabídek. Na internetu se také pohybuje mnoho pracovních agentur, které zprostředkovávají pracovní pozice. Agentury jako je Režim Ukrajina dokonce pomáhají se zprostředkováním zahraničním uchazečům. U agentur je vždy potřeba dávat si pozor, ale pracovní trh je od nečistých firem dávno vyčištěný.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top