Práce a vzdělání

Jak se připravit na pracovní pohovor?

zdroj: pixabay.com

Pracovní pohovor je v současné době standardem v procesu získání zaměstnání. Většina zaměstnavatelů dnes pracovní pohovory provádí, protože jedině tak si lze o daném uchazeči udělat ten správný obrázek. Pokud i vás pracovní pohovor čeká, měli byste se na něho řádně připravit. Ne nadarmo se totiž říká, že štěstí přeje připraveným, tak proč ponechávat věci náhodě, když můžete být o krok napřed?

Vyberte vhodné oblečení

I když si možná říkáte, že oblečení je to poslední, o co se bude personální agentura, nebo zaměstnavatel zajímat, nemáte tak úplně pravdu. Váš outfit, potažmo celkový vzhled, je totiž to úplně první, čeho si na vás daný člověk všimne. Ještě než promluvíte, pozdravíte nebo podáte ruku, udělá si člověk stojící před vámi obrázek o tom, jak o sebe pečujete a jak dbáte na svůj zevnějšek. Proto určitě nepodceňujte výběr oblečení a na pohovor jděte upravení a čistí.

Zjistěte si informace

Ať už se hlásíte o pracovní pozici v kterékoli firmě, měli byste si o daném pracovišti něco zjistit. Bylo by hloupé, pokud byste na pohovoru dostali otázku, zda víte, čím se firma zabývá nebo co vyrábí a vy byste přitom neměli sebemenší ponětí. Není proto na škodu, když trochu zapátráte a uděláte si jasno v tom, čemu se daná firma věnuje, případně jestli například v posledních 2-3 letech dosáhla nějakého úspěchu a podobně.

Mějte připravené odpovědi

Na pohovoru budete tázáni a očekává se od vás, že budete mít odpovědi. Jasně, na tohle se nedá tak úplně a s jistotou připravit, protože některé otázky vyplývají individuálně až přímo během pohovor, nicméně na takovou tu klasiku, na kterou se ptají pokaždé, se určitě připravit můžete. Jedná se zpravidla o následující otázky:

  • Jaká je vaše představa o platu?
  • Proč bychom měli vybrat právě vás?
  • Máte předpoklady pro tuto pracovní pozici?
  • Čeho byste chtěl/a dosáhnout?

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top