Zdravi a sport

Ambulantní měření EKG a krevního tlaku

ekg
pixabay.com

Jen málokdo má rád prostředí nemocnic a zdravotnických zařízení. Pokud však máte problémy se zdravím, někdy je takový pobyt naprosto nevyhnutelný. Jedním z hodně požadovaných typů vyšetření je změření krevního tlaku nebo EKG čili srdeční činnosti. Lékařům ale mnohdy nestačí jen hodnoty za několik minut měření v ordinaci a vyžadují dlouhodobější výsledky.

Ty byly v dávné době získatelné pouze tak, že si pacient v nemocnici poležel. Dnes tomu už tak rozhodně není. A to především díky technice, kterou jsou vybaveny moderní lékařská zařízení a kliniky. Jedním z takových produktů je třeba holter EKG nebo ambulantní monitor krevního tlaku.

Dlouhodobé měření bez bolesti

Většina lidí nemá moc dobré povědomí o tom, co si vlastně představit pod takovým produktem. Pakliže mezi ně patříte také, prozradíme vám to. Holter je vlastně miniaturní krabička, kterou s vhodným příslušenstvím nosíte upevněnou neustále na těle. Ať už jde o měření krevního tlaku nebo EKG.

Tento produkt funguje za pomoci akumulátorů, takže je bezdrátový a jeho provoz vydrží klidně 48 hodin a více. Pohybovat se proto můžete kdekoliv. Pro lékaře je taková varianta naprosto ideální, protože měřené hodnoty sbírají z vašeho reálného života, prostředí a běžných činností.

Při následné kontrole v nemocnici tento holter odevzdáte a lékař z něj získá požadovaná data přehráním do vhodné aplikace. Ta mu umožní obdržet požadované křivky a snadno a rychle vyhodnotit výsledek. Zařízení jsou odolná proti artefaktům, mají nízkou hmotnost a velice triviální obsluhu. Takže plus nejenom pro pacienta, ale také doktora.

Nyní, když víte, jak vypadá holter EKG nebo ambulantní monitor krevního tlaku, nemusíte se obávat žádné návštěvy nemocničního zařízení. Nejde totiž o nic bolestného, zdlouhavého a obtěžujícího.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top