Zdravi a sport

Dodržujte pitný režim, sportujte a jezte vyváženě – co dalšího můžete udělat pro své zdraví?

zdroj: pixabay.com


Zdraví má každý z nás jen jedno, proto je určitě potřeba o něho řádně pečovat a starat se o něho jako v bavlnce. Existuje spousta věcí, které můžete pro své zdraví udělat – rozhodně jich není málo, stačí si mezi nimi vybrat. Co všechno můžete udělat pro to, abyste se cítili lépe? Inspiraci můžete načerpat z následujících řádků!

Dbejte na dodržování pitného režimu

O dodržování pitného režimu se mluví poměrně často, ale přesto se najde spousta lidí, kteří na jeho důležitost vůbec nedbají. A přitom je pro naše tělo velmi důležitý, prospěšný a rozhodně bychom jej neměli brát na lehkou váhu. Každý dospělý člověk by měl během dne vypít alespoň 2-3 litry tekutin, v horkém počasí nebo při sportování samozřejmě o něco více.

Pravidelně se věnujte pohybu

Fyzická aktivita je pro tělo i duši velice prospěšná, proto byste si i vy pro sebe měli najít takovou formu aktivního pohybu, která vás bude bavit a na kterou se budete těšit. Může to být cokoli a rozhodně se nemusíte do ničeho nutit, můžete například běhat, chodit plavat, jezdit na kole, nebo se třeba jen procházet lehce svižnější chůzí. I to stačí, uvidíte!

Vzdejte se neřestí

Kouření, pití alkoholu nebo časté ponocování někde v baru vašemu zdraví příliš nesvědčí. Proto se snažte ze svého života tyhle časté neřesti vyřadit. Dát si skleničku jednou za čas ničemu neuškodí, zajít si tu a tam do baru a strávit tam večer, rovněž není nic hrozného. A s kouřením můžete buď přestat úplně, nebo vyzkoušet zdravější elektronické cigarety.

Jezte vyváženě

Zdraví můžete hodně pomoci i tím, že budete dbát na pestrou a vyváženou stravu. Váš jídelníček by měl obsahovat vše, co vaše tělo potřebuje – zmíníme kupříkladu hodně ovoce a zeleniny, chybět by nemělo kvalitní maso včetně ryb, zaměřit se můžete i na zdravé tuky a samozřejmě bílkoviny.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top