Volný čas

Babské metody, jak vyčistit šperky

zdroj: pixabay.com


Na rady našich babiček sázíme v mnoha ohledech, proč se na ně tedy nespolehnout i tehdy, kdy přemýšlíme, jak vyčistit šperky? Šperky čas od času ztratí svůj původní lesk a šmrnc, působením času a dalších vlivů černají a už zkrátka nevypadají tak krásně, jako na začátku. A to je škoda. Pokud přemýšlíte, jak vyčistit zanešené šperky, pak jste tady správně, protože my jsme pro vás do dnešního článku ukryli několik babských rad. Kterou vyzkoušíte právě vy?

Rada první: cigaretový popel

Vyčistit šperky za pomoci cigaretového popela? Proč ne, naše babičky to tak dělávaly a světe div se, opravdu to fungovalo. Jak tedy na to? Vezměte cigaretový popel a smíchejte ho s troškou vody tak, aby vám vznikla kašička. S touto směsí poté jemně s pomocí měkkého hadříku vyčistěte vámi vybrané šperky, po očištění je důkladně propláchněte pod tekoucí vodou.

Rada druhá: jarová lázeň

Další babská rada spočívá v tom, že šperky vložíte do hrnce s vodou. Do hrnce ještě přidáte několik kapek saponátu na mytí nádobí. Společně všechno přivedete k varu, jakmile voda dojde do bodu varu, necháte vařit cca 5-10 minut a poté stáhnete z plotny, slijete a šperky necháte osušit na ubrousku nebo na utěrce.

Rada třetí: kyselina citronová

Do třetice všeho dobrého si vezměte na pomoc kyselinu citronovou. Tu nalijte do menší nádoby a poté do ní vložte šperky, které chcete vyčistit. Nechte je máčet cca 10 minut, při silném znečištění můžete nechat klidně 15-20 minut. Poté vyjměte a přeleštěte jemným hadříkem.

Rada čtvrtá: když nic jiného nepomůže

Pokud vyzkoušíte všechny metody a žádná z nich nepomůže, přijde na řadu moderní technika v podobě ultrazvukové čističky. Ta představuje revoluci v čištění, je velmi šetrná a dosahuje opravdu skvělých výsledků.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top