Móda a trendy

Blíží se podzim a k tomu patří i vhodné pracovní vybavení. Co vám udělá při práci nejlépe?

pixabay.com

Je to tak, podzim už je za dveřmi. I když je obloha naprosto dokonale jasná a venku svítí slunce a ptáci zpívají, tak vzduch už není ani z daleka tak prohřátý jako tomu bývá v letních měsících. A této změně musí pochopitelně odpovídat také vaše vybavení, pokud se při změně potřebujete pohybovat pravidelně v exteriérech i když potřebujete přebíhat mezi budovami.

Nepodceňujte chladnější počasí, nevyplácí se to

Spousta řemesel je tak situovaná, že se odehrává uvnitř budov. A to často i v zimě, kdy na vnějších prostorech jinak stavební činnost stojí na místě. A proto také velký počet zcela vynechá přípravu na toto období s tím, že si stačí jen přeběhnout do skladu či automobilu pro materiál a vybavení. Jenže právě tyto přechody jsou tím nejhorších spouštěčem zdravotních problémů. Přitom se lze vybavit stále pohodlně i na tyto dny.

Pracovní oděvy a pracovní obuv do sychravých dnů

Nedá se pochopitelně přecházet mezi budovami a vždy předtím absolvovat převlékací kurz, a proto je dobré na toto období volit především co nejlepší svrchní část oděvu. Při nákupu v obchodech, kde se specializují na pracovní oděvy a pracovní obuv najdete velice často sekci takzvaných „Softshell“ bund.

Jedná se o technologii propustných látek, kdy se dobře odvětrává a odčerpává vlhkost a teplota ze spodní strany, ale naopak nepropouští žádnou vlhkost ani teplo ze strany opačné. Ve výsledku jste tak skvěle chránění proti větru a dešti, a přitom může vaše bunda dobře větrat pot a teplo, které při manuální práci pochopitelně vzniká. Kvalitu a sílu látky u podobných bund poznáte především podle ukazatele s názvem vodní sloupec. Ten simuluje, jak moc velký sloupec vody by musel na látce stát na decimetr čtvereční, aby pak látka ztratila svoji izolační vlastnost a zkrátka propustila vlhkost dovnitř.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top