Volný čas

Bojujete každoročně s nepříjemnými suchy na zahradách? Máme pro vás řešení!

unsplash.com

Horka, která se v České republiky rok od roku více ukazují, jsou pro nás velice nepříjemná. A to především kvůli tomu, že po boku horkých jarních a letních měsíců nepřichází dostatečně dlouhé a deštivé podzimy a zimy. Proto se často neobnovují spodní vody a celé oblasti mají nedostatek vody ve studních.

To pochopitelně trápí hlavně ty, kteří potřebují aktivně pracovat s užitkovou vodou na zahradách a větších pozemcích. Pro takové lidi ale existují tipy, které jim pomohou s lepším hospodařením především díky zachytávání nevyužité dešťové vody.

Pozemní nádrže na schraňování vody

Jednou variantou, která je ta levnější a dostupnější, je schraňování na pozemních nádržích. Většinou lze nakoupit plastové tanky, které mají objem několikaset litrů. Mimo toho se velice často používají i různé barely pod okapy. Nevýhodou ale je, že voda je na povrchu vystavená všem vlivům včetně slunečního světla.

Problém to je kvůli tomu, že se v ní budou mnohem rychleji množit bakterie a další škůdci, kteří kvalitu vody zhoršují. Rostlinám je to v drtivé většině opravdu jedno, ale voda může zasmrádnout a kazit tak příjemné posezení na zahradě.

Moderní nádrže na dešťovou vodu

Druhou možností je potom realizace nádrží na dešťovou vodu na klíč. Rozhodně jde o mnohem efektivnější řešení, které pro vás bude fungovat desítky let bez problémů. Komplexy nádrží mohou pod zemí schraňovat celé tisíce litrů vody, čímž jsou zcela bezkonkurenční proti všem dalším možnostem schraňování dešťové vody. Problémem může být pochopitelně cena, která je tady mnohonásobně vyšší. Jenže není problém využít specializovanou dotaci dešťovka, která v drtivé většině nabídne lidem i firmám vysoké finanční kompenzace, díky kterým vás vyjde celý systém podstatně levněji.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top