Volný čas

Zazimování zahrad už je za rohem! Bez čeho se v tomto období neobejdete?

unsplash.com

Ačkoliv to pro většinu z nás není příjemnou zprávou, tak se postupně ochlazuje a končí nejpříjemnější sezona v České republice. Letos se navíc očekává, že by měla být zima o něco tužší a delší, než jsme byli zvyklí z posledních mnoha let. Ve všech ohledech je potřeba ale říct, že i kdyby měla být zima standardní, tak je třeba zahrady kvalitně zazimovat.

Co ale budete potřebovat k zazimování zahrady tak, abyste mohli na jaře okamžitě začít se zahradničením bez starostí a problémů? Na to se podíváme na následujících řádcích!

Standardní vybavení a nástroje

Z pohledu vybavení nepotřebujete na zazimování vůbec nic výjimečného. Každý zahrádkář by měl mít neustále na zahrádce vše, co se vám na takovou aktivitu hodí. Pro poslední úpravy záhonků budete rozhodně potřebovat motyčky, krumpáče a další podobné vybavení. Stejně tak i pracovní obuv a oděvy do špinavého prostředí, protože u zazimování se většinou pořádně ušpiníte.

Jedinou výjimkou může být posypová sůl, kterou na zahrádce většina lidí nemá. Pokud máte štěrkové cesty, nebo dlažbu, tak se vám vyplatí tyto plochy vždy zasypat na zimu posypovou solí. Kyselé prostředí nedovolí vznik mechoví a zeleně na podobných plochách.

Co ale budete potřebovat navíc?

Navíc rozhodně budete potřebovat materiály na překrytí některých rostlin. Mladé stromky a drobné rostliny jako jsou růže, či jahodníky, mají problémy se silnými mrazy. Zkrátka je mohou mrazy zcela spálit a jejich regenerace už většinou nedopadne dobře. Pod pokrývkou sněhu jsou v bezpečí, ale holomrazy jsou pro ně likvidační. Proto je vždycky potřeba myslet na dostatečnou ochranu. Tou může být mulčovací kůra nebo nařezané jehličnaté větvičky. Zakrývat by rozhodně měly především prostor kolem kořenů, který je nejcitlivější.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top