Volný čas

Chcete mít u svého domu mnohem lepší zásobu vody a nebojíte se investovat? Poradíme vám zajímavé metody!

pixabay.com

Spoustu let už Českou republiku trápí horka a dlouhá léta, která končí nedostatkem vody. Letos by snad situace mohla být lepší, protože byla po delší době poměrně vydatná zima a hlavně jarní i podzimní období konečně dostatečně propršelo, aby se obnovily podzemní vody. I tak ale spousta majitelů nemovitostí a domů řeší, jak se dostat k dostatečnému zdroji vody a nemuset přitom platit drahou vodu z klasického vodního řádu? Máme pro vás dvě zajímavé možnosti!

Nádrže na dešťovou vodu dokáží být levnou ale kvalitní variantou

Nádrže na dešťovou vodu slouží k zachytávání dešťové vody. Jedná se o jednoduchý komplex, který má oproti svým nedokonalým předchůdcům několik důležitých výhod. Tou první je především fakt, že jsou nádrže na dešťovou vodu kompletně ukryté pod zemí. Nemusíte se tak jakýmkoliv způsobem bát o to, že budou narušovat jakkoliv prostor nebo vzhled na povrchu.

Jejich instalace i dovoz je součástí jejich ceny, protože se nejedná o nic co by bylo svépomocí nějak jednoduché. Zároveň i jejich zakrytí je potom asistované, takže na vás nezůstává žádná neřešitelná role. Na konci instalace zůstane na vrchu jen přístupový poklop a pochopitelně výstupní místo čerpadla.

Hloubení studny je velice drahé, ale efektivní

Pokud máte štěstí na správnou lokalitu, tak je tu možnost dokonce i hloubení vlastní studny. Předem se musí poznamenat, že provést geologický průzkum, zařídit si příslušná povolení a potom dokonce i vybudovat studnu jako takovou není nic levného a především si zde nemáte šanci cokoliv udělat sami. Zásoby podzemní vody ale mohou být na druhou stranu výbornou variantou, jak mít dostatek vláhy pro svůj pozemek, splachování nebo dokonce i mnohdy jako sekundární pitnou vodu!

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top