Zdravi a sport

Chcete si odvyknout od kouření, nebo dostat svoji závislost pod kontrolu? Poradíme vám jak!

pixabay.com

Kdykoliv přestat s kouřením, nebo omezit počet cigaret během dne, může být velice obtížné. I když se snažíte snížit svojí klasickou dávku tabáku denně, tak časem zjistíte, že přicházejí obtíže. Úplné skončení je potom naprosto nejhorší a znamená to pro organismus výrazný šok. V dnešním článku vám poradíme několik způsobů, jak začít snižovat dávky cigaret a vyhnout se zároveň velkému šoku.

Nikotinové pásky a žvýkačky fungují, jenže je tu zádrhel

Látkou na kterou vzniká závislost je Nikotin. Na ten si tělo velice rychle navykne a dokonce se na něj tvoří závislost dost silná. Tělo jej bere jako přísun další potravy a jednou ze standardních věcí při přerušování kouření je zároveň i zvýšení váhy.

Jednou z možností jak postupně snižovat svoji závislost bez drsných dopadů je například využití nikotinových žvýkaček či náplastí. Ty mohou tělo zásobovat řízenou dávnou nikotinu, kterou můžete postupně zmenšovat a bez šoku tak krotit svoji závislost. Jenže je zde problém svalové paměti. Tělo si totiž pamatuje i vjemy kouření jako je semknutí úst a proto mu může přesně tento vjem chybět.

Elektronické cigarety mohou pomoci

Elektronické cigarety jsou sortimentem, který je v jakémkoliv podání rozhodně zdravější, než klasické tabákové. Lidé totiž často končí s kouřením právě kvůli zdraví nebo překážkám v rodině či práci. Elektronické cigarety používají ke svojí funkci bází, které se postupně odpařují a vytvářejí právě aerosol, který inhalujeme.

Někteří výrobci náplní do elektronických cigaret velice inteligentně vyrábějí náplně s omezeným počtem nikotinu. Díky tomu můžete postupně snižovat jeho přísun na mez, která vám bude vyhovovat. Oproti nikotinovým žvýkačkám a páskám ale stále zůstává i přítomnost pohybového vjemu, což z elektronických cigaret dělá dokonalý prostředek.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top