Zdravi a sport

Nedaří se vám po večerech kvalitně usnout? Příčina by mohla být v těchto bodech

pexels.com

Problémy se spánkem má více než 60 % lidí. Je to pro vás překvapující statistika? Pro nás byla taky, když jsme ji poprvé viděli. Je to dáno tím, že lidé mnohdy usínají ve stresu anebo usínají ve špatném prostředí. Když se navíc okolní vlivy spojí v jedno, tak je opravdu těžké si v dnešním světě užít kvalitní spánek. Jaké tipy bychom vám mohli dát, pro lepší spánek?

Zkuste regulovat modré světlo před spaním

Modré světlo vydávají různé spotřebiče jako je televize, notebooky, monitory a chytré telefony. Pokud máte například na telefonu filtr modrého světla a zapnete ho, tak si ihned všimnete trochu jiného nasvětlení celého displeje. Modré světlo je sice součástí přirozených zobrazovacích technologií, ale zároveň se jedná o jeden z důvodů, proč se až s opožděním začínají z těla vylučovat hormony zodpovědné za uvolnění těla a pomalý pád do spánku.

Používáte špatné nebo levné matrace

Matrace je pak dalším důvodem, proč spousta lidí nemůže kvalitně spát. Celou noc totiž drží tvar našeho těla a pokud matrace špatně funguje, tak je jasné, že naše tělo bude muset stabilizovat pomocí vnitřního svalstva a pocit odpočinku se rázem nedostaví. V nabídce jsou přitom české matrace a také mnohé levné matrace, které dokáží plnit svůj účel na více, než sto procent!

Špatný vzduch a podnebí v pokoji

Především v zimě se stává, že si spousta lidí přetápí pokoje před spánkem. Mají pochopitelně strach z prochladnutí v noci a ti co trpí například na záněty dutin se toho bojí ještě o dost víc. Jenže právě to je jedním z důvodů, proč mohou mít tito lidé problém s usínáním. Ideální teplota pro usínání by se měla pohybovat kolem patnácti stupňů, což může odpovídat přibližně otevřenému oknu dokořán při klasických letních nocích.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top