Zdravi a sport

Víte jak na kvalitní kontrolu váhy? Poradíme vám, jak hlídat svoji postavu!

pixabay.com

Hlídání postavy by neměli dělat pouze profesionální sportovci, ale víceméně každý běžný člověk. Občas se může váha a proporce těla měnit přirozené a jindy zase může jít o dopady nebo předzvěst něčeho nepříjemného pro organismus. Ve všech ohledech by ale kontrola vlastního těla měla být pravidelná. Nezabere to přitom ani pár minut a na to jak, vám poradíme v dnešním článku.

Chytré domácí elektro se už neptá jen na váhu

Klasickou nášlapnou váhu má doma naprostá většina rodin. Jenže ty nejběžnější váhy, které dokázaly ukázat čistě jenom váhu jako takovou, jsou už dávno tabu. Nové moderní domácí elektro je schopné ukázat mnohem víc.

Někteří výrobci se totiž začali specializovat na chytré elektro, které například dokáže z váhy určit spoustu dalších hodnot. Z předaných informací jako je výška, pohlaví a věk dokáže program podle váhy určitě další důležité aspekty postavy jako může být procento tuku, nebo rozložení váhy v těle. To pochopitelně ukáží mnohem přesněji profesionální systémy jako inBody, ale proč nemít tuto informaci kdykoliv po ruce?

Přeměřujte také svoje proporce

Váha jako taková pochopitelně ukáže, co vaše tělo váží. Jenže dva stejní lidé, dokonce ve stejném věku a se stejnou výškou mohou vážit naprosto stejně a jeden je přitom mnohem zdravější. Měli byste proto pracovat také s proporcemi postavy. Ideálně jednou za jeden až dva týdny se přeměřte klasickým krejčovským metrem.

Hlavními proporcemi je krk, biceps a lýtko. Úbytek na krku ukazuje na úbytek tělesného tuku, zatím co změny na bicepsu a lýtku více odrážejí změnu svalové hmoty. Při hubnutí je ale důležité kontrolovat pravidelně i další proporce. Tou nejtradičnější je pochopitelně pas, protože v něm se odráží každá změna v postavě nejvíce.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top