Domov

Chystáte se koupit nemovitost? Na tohle si dejte pozor!

pixabay.com

Máte v plánu koupit si nový byt či dům a nechcete se nechat napálit. Vzhledem k tomu, o jak velkou investici jde, je nutné připravit se na důkladné prověření nemovitosti po všech stránkách. S tipy v tomto článku nic neponecháte náhodě a snížíte riziko, že si nekoupíte nevhodnou nemovitost.

Technický stav objektu prozkoumejte opravdu důkladně

Během prohlídky se nebojte pozvat s sebou odborníka, který dokáže odhalit i méně patrné nedostatky a případné problémy, které se mohou ozvat později. Cena za nemovitost je často opravdu velkou částkou. Takže je lepší oželit menší finanční obnos, který zaplatíte odborníkovi za to, že s vámi nemovitost navštíví. Nemusí jít nutně o první osobní prohlídku, ale až o později domluvenou schůzku poté, co se nejdříve sami rozhodnete, jestli by se vám nemovitost zamlouvala.

Ověření vlastnických práv

Jestli se vám bude nemovitost skutečně zamlouvat a budete skutečně uvažovat o její koupi, pak si ověřte také stav vlastnických práv. Je majitelem skutečně ten daný člověk? Není na nemovitost uvaleno zástavní právo? Souhlasí s prodejem oba z manželů? Všechny tyto podstatné informace získáte z výpisu na katastru nemovitostí. Základní informace jsou k vyhledání rovnou na internetu, takže na úřad vůbec nemusíte.

Porozhlédněte se po okolí

Při koupi bytu či domu nejde pouze o daný objekt. Pokud plánujete v nově koupené nemovitosti bydlet, mělo by se vám líbit i její okolí. Jaká je občanská vybavenost? Kolik je v okolí místa na parkování? A co dopravní spojení do centra města a do vaší práce? Před nebo po prohlídce nemovitosti prozkoumejte okolí. Předem si vytvořte seznam věcí, které by lokalita měla splňovat, a následně hledejte, jestli je to skutečně tak. Nezapomeňte si také zjistit, jací jsou sousedé.

Důvěryhodně přes realitní kancelář

Pokud chcete mít větší jistotu při koupi nemovitosti, obraťte se na důvěryhodnou společnost na výkup nemovitostí v Praze, kde vám doporučí vhodné aktuální nabídky, nebo pro vás budou hledat ten pravý objekt. Součástí realitních služeb je navíc kvalitní právní servis, který bývá ze strany prodejců nevyužívajících služby realitky výrazně podceněn.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top