Volný čas

Čištění šperků pomocí ultrazvuku

zdroj: pixabay.com

Jedna z nejnovějších technologií v oblasti čištění kovů se stává stále dostupnější pro běžné uživatele a nejvíce to pocítí například milovníci šperků, či lovci pokladů. Jedná se o možnost čištění kovů pomocí ultrazvukových vln. Co je k tomu potřeba a jak na to? Představíme si v dnešním článku.

Ultrazvukové čističky a příslušenství

K čištění používáme zařízení jménem ultrazvukové čističky. Jedná se o různé velké přístroje, které jsou složeny z jednoduchého ovládacího panelu a k němu je pevně připojená takzvaná vana. Právě do té se pak vkládají předměty k čištění.

Mimo samotné čističky je potřeba zakoupit čistící směsi. To jsou speciálně upravené chemické směsi. Rozdělují se podle užití na typy kovů. Při použití správné čistící směsi tak nemusíte mít strach, že agresivní roztok, jakkoliv poškodil čištěný předmět. Zároveň se nebojte ani jejich ceny. Na pohled vypadají velice draze, ale jejich spotřeba na jedno čištění je naprosto minimální. Pokud tedy máte čističku i kvalitní roztok, tak můžeme přejít od teorie k praxi.

Jak ultrazvuk funguje

Jak už bylo zmíněno, tak jsou ultrazvukové čističky založené na bázi ultrazvuku napříč čistícím roztokem. Do vany pro čištěné předměty tedy vložte objekt vy vyčištění. Pak už jen zbývá jej dostatečně zalít správnou čistící směsí.

Ovládání ultrazvukové čističky je velice jednoduché a intuitivní. A kdyby náhodou přeci jen nebylo, tak se ke všem zařízení standardně přikládá obecně srozumitelný manuál. Jakmile hodnoty na zařízení nastavíte a spustíte jej, tak se proces čištění aktivuje. Nemusíte pak při čištění osobně zůstávat. Můžete nechat přístroj v pořádku dělat svojí práci a sami si odejít kamkoliv jinam. Čistění přitom trvá v řádu hodin. Vždy záleží na použitém materiálu, a především na odolnosti čištěných nečistot.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top