Volný čas

Udělejte si radost potisky na textil nebo na různé předměty. Zvládnete to i doma!

www.pixabay.com

Určitě to znáte, zrovna jste narazila na nějaká stará trička, která už nenosíte. Co ale s nimi? Samozřejmě vás napadne je vyhodit, ale můžete jim vdechnout také nový život a udělat z nich opravdu originální kousek. Navíc to bude váš vlastní výtvor. A takové výtvory samozřejmě vždy potěší nejvíce. Nový život snadno vydechnete tričku potiskem, přičemž můžete využít na potisk jiné předměty, které potom mohou posloužit i jako krásný dárek. V našem článku se podíváme na to, jak celou věc zrealizovat.

Potisky jsou stále populární

Nejlepší bude, pokud začneme u nejoblíbenějšího potisku na textil. Potisky tady s námi jsou už dlouho a zdá se, že jejich obliba neklesá. Však určitě i vy máte ráda vtipná trička s pěknými potisky. Ještě donedávna byste si musela takové tričko jít koupit do obchodu. Dnes vám však například lisy Marta na textil umožní vytvořit si takový potisk v domácích podmínkách. Cena těchto lisů je už totiž na velmi příznivé úrovni. A pokud se vám to zdá i tak hodně, možná si zvládnete vlastní tvorbou na takový lis vydělat. Proč vaše krásná trička totiž třeba neprodávat?

Lákají vás trojrozměrné objekty?

V úvodu jsme hovořili o tom, že potisky lze realizovat na nejrůznější předměty. Kromě textilu lze takový potisk provést ale třeba také na hrneček, nebo na jakýkoliv trojrozměrný objekt. K tomuto účelu potom slouží tzv. 3D termolis na potisk. Zde jednoduše vložíte předmět, na který chcete potisk realizovat a na tento předmět je potřeba přiložit šablonu. Tuto šablonu si samozřejmě musíme dopředu připravit a jedná se o šablonu s vlastním potiskem. Využívá se k tomu: 

  • Sublimační inkoust
  • Sublimační papír

Šablonu přitom vytisknete na speciální sublimační tiskárně. Je tedy potřeba si ji vytisknout tam, kde mají takovou tiskárnu k dispozici. Samotnou předlohu si však uděláte sami, třeba v libovolném grafickém editoru na počítači.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top