Cestování

Co byste měli vědět před cestou do zahraničí

zdroj: pixabay.com

Splnil se vám sen a vy se chystáte na dlouhodobý pobyt v zahraničí? Jen co z vás trochu opadne nadšení a euforie, která teď určitě zaplavila celé vaše tělo, měli byste si přečíst náš dnešní článek. Prozradíme vám v něm, co všechno byste měli vědět, než si skutečně sbalíte svých pět švestek a odjedete na delší čas mimo hranice naší krásné země. Je před vámi obrovské dobrodružství, které si ale žádá i řadu nepříjemností ještě před vaším odjezdem.

Oficiality, kterým se nevyhnete

Třeba tohle je zrovna ta stinná stránka dlouhodobého života v jiné zemi, ale chtě nechtě se jí stejně nevyhnete, tak proč s ní nezačít a mít to nejhorší z krku? Jde o to, že musíte vyřídit spoustu papírů a dokumentů, musíte mít jistotu, že máte platný cestovní pas, musíte si zajistit vízum, nebo třeba také SIM kartu, protože věřte nebo ne, ale volání s českým tarifem se vám volání v zahraničí dlouhodobě skutečně nevyplatí.

Bydlení je základ – tam i tady

Zajistit si bydlení je základ všeho, můžeme říci, že je to stavební kámen vašeho pobytu mimo hranice. Pokud máte za hranicemi známé, můžete je požádat o dočasný azyl, než si najdete vlastní pronájem, případně si zajistěte hotel na prvních pár dní. Bydlení můžete vyřešit i tady, máte-li ve svém vlastnictví nemovitost, o kterou se tu někdo musí postarat. Využít můžete službu správa bytů a domů, na internetu o tom najdete více informací.

Na řadu přichází balení

Pokud jde o balení věcí, které si budete brát s sebou, pak pamatujte na jedno známé rčení: méně je více. Věřte nebo ne, ale v tomto případě platí dvojnásobně. S dostatečným předstihem si proto věci třiďte na ty, které si chcete nechat, které nechcete a které třeba prodáte nebo někomu darujete. Vše si s sebou do letadla vzít nemůžete, takže se zkrátka budete muset něčeho vzdát.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top