Domov

Co dělat, pokud nejsou objednané spotřebiče podle vašich představ?

unsplash.com

Může se stát, že objednané spotřebiče nebudou splňovat vaše požadavky, nebo dokonce nebudou funkční. Ačkoliv se snaží kvalitní výrobci o to, aby takovou zkušenost rozhodně nikdo ze zákazníků neměl, tak se občas taková chyba může stát.

Může se ale stát i to, že jste si nepřečetli pořádně informace o přístroji, nebo ve finále domácí spotřebič rozhodně nedokázal naplnit vaše očekávání. Co ale v takovém případě dělat? To vám poradíme na následujících řádcích.

Jak je to s vrácením ve čtrnáctidenní době?

Podle zákona je tady speciální čtrnáctidenní lhůta, ve které by měl přijmout obchodník vždycky vaše výrobky zpátky. U některých obchodů se ale může stávat, že se toto právo nevztahuje na online nákup. Je to ale vzácný jev, který rozhodně nenajdete všude.

Pokud ale nechcete mít s vrácením problémy, tak dodržujte dvě základní pravidla. Pokuste se být co nejšetrnější k obalu. Pokud je pochopitelně výrobek zavařený v plastu, tak je potřeba jej poškodit, ale to není případ krabic. Dalším důležitým pravidlem je to, že některé výrobky nelze vrátit. Jde většinou o ty výrobky, které podléhají problémům s hygienou, jako mohou být zubní kartáčky, nebo jiná zdravotní péče.

Vrátit lze i špatně zakoupené výrobky

Pokud se stane a špatně nakoupíte výrobek, tak je stále možnost vše zachránit tím, že včas výrobek reklamujete. Pochopitelně to nepůjde v každém případě, protože některé domácí elektro může spadat do výjimek, jako jsme vám napsali výše. Pokud je ale potřeba vyměnit elektro v nepoškozeném obalu a originálním stavu, tak zpravidla nebývá nikdy problém s výměnou za jiné zboží. Důležité je také to, aby elektro opravdu bylo ve stavu, ve kterém jste jej koupili. A pokud je již použité, tak musí být dokonale čisté a bez jakýchkoliv známek použití, které by nepatřily k prvotnímu spuštění.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top