Komerční sdělení

Jaké drahokamy jsou v dámských špercích nejvíce oblíbené?

unsplash.com

Dámské šperky a drahokamy jdou spolu ruku v ruce už stovky let. Zatím co v minulosti se snažil každý starožitný kousek o to, aby co nejvíce zvýraznil ohromné drahokamy, tak dnes je tento trend vysoce rozdílný.

Spíše najdeme ve špercích drobné drahokamy, které jsou ale doslova vrcholem řezbářského umění mistrů šperkařů. Mnohé šperky jsou ale vybírány především podle toho, jaké v sobě nesou drahokamy. A ačkoliv bychom řešili jejich cenu, tak se dnes podíváme na ty nejoblíbenější z pohledu výběru drahokamů.

Věřili byste v populární akvamaríny?

U nás je zas tak moc často nenajdete, protože se s nimi v našich podmínkách pracuje málo. Celosvětově jsou ale akvamaríny jedním z minerálů, které jsou ve špercích extrémně populární. Tato odrůda berylu s příměsí kovů dokáže hrát neuvěřitelnými odstíny modré barvy. Mnohdy dokonce připomíná barvu toho nejčistšího moře z nejexotičtějších letovisek. Kdokoliv tak má rád barvy na pomezí čiré a modré, tak si v akvamarínu najde zalíbení.

Ametysty a rubíny jako největší hit

Rubíny a ametysty jsou dohromady dvojice minerálů, které vás dokáží převést přes nejtemnější odstíny rudé a fialové barvy. Opravdu nádherné kousky najdeme především z brazilských a dalších jihoamerických nalezišť. Ty jsou extrémně populární nejen mezi sběrateli minerálů, ale také dámské šperky jsou jejich věrným cílem. Výhodou je u nich rozhodně pořizovací cena, protože už i prvotřídní rubíny nemusí být cenově nedostupnými minerály.

Diamanty a zirkony

Mezi diamanty a zirkony najdou rozdíl opravdu jenom specialisté. Zirkon totiž má naprostou většinu vlastností stejnou jako diamant. Dokonce i ty optické. Jedná se o dva minerály, na které se aplikuje takzvaný diamantový brus, která je nejdokonalejším a nejvýraznějším brusem ve světě šperků. Rozhodně ale všichni víme, jaká nevýhoda tady je. Oba drahokamy jsou velice drahé.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top