Zdravi a sport

Co jíst pro silnější imunitní system ?

pixabay.com

Správné potraviny vám mohou zabránit v onemocnění a pomohou vám, abyste se zotavili rychleji, jestliže jste nemocný. Zde je návod, jak vybudovat silný imunitní systém a pomoci tělu bojovat proti špatným nemocem.

Váš imunitní systém je neuvěřitelná věc. Bakterie ve vašem střevě jsou ve skutečnosti mocná armáda, která je ochotna bojovat za vás, ale pouze pokud je budete správně krmit. A jestliže se zhoršíte, některé potraviny vám mohou pomoci rychleji se zotavit. To, co si dnes dáte k jídlu, může určit, zda zítra nebudete nemocní.

Prebiotika

Prebiotika pomáhají vyživovat naše dobré mikrobiální přátele. V podstatě jsou prebiotika formami částečně stravitelných vláken. Měli byste dostat  do těla nejméně dvě až tři porce potravin bohatých na prebiotiku každý den.

Zelenina : chřest, česnek, jeruzalémské artičoky, pórek a cibule
Sacharidy : ječmen, fazole, oves, quinoa, žito, pšenice, brambory
Ovoce : jablka, banány, bobule, citrusové plody, kiwi
Tuky : lněné semínko a semena chia

Prevence


Řekli nám milionkrát, že na běžnou zimu není lék. Existuje však způsob, jak alespoň urychlit zotavení, když jsme nemocní? Ve skutečnosti je. Některé potraviny vám pomohou vyrazit ven rychleji.

Česnek : Působí jako antibiotikum a snižuje závažnost nachlazení a dalších infekcí.
Kuřecí polévka : Jo, kuřecí polévka skutečně funguje. Poskytuje tekutiny a elektrolyty a může obsahovat protizánětlivé vlastnosti, které snižují příznaky nachlazení. Musíte však jíst skutečnou kuřecí polévku – to, co vyrábíte z vaření kuřecího masa – nikoliv z plechovky.
Zelený čaj : Zvyšuje produkci protilátek proti buňkám B, což nám pomáhá zbavit se nakažlivých patogenů.
Med : Má antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti a pomáhá potlačit kašel. Několik čajových lžiček v šálku zeleného čaje je vše, co potřebujete.

 

Tělo

Poslouchejte své tělo. Naše vlastní chuť k jídlu nám pravděpodobně dává nejjasnější představu o tom, co bychom měli jíst (nebo se vyhnout jídle), když jsme nemocní.Například jen velmi málo z nás chce jíst, když trpí chřipkou nebo gastroenteritidou. To proto, že chyby podobné chřipce a bakteriální infekce způsobují zánět, který vede k potlačení chuti k jídlu. Takže pokud vaše tělo říká, že nemáte jíst, měli byste pravděpodobně poslouchat.

Zdroj : livestrong.com pixabay.com

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top