Zdravi a sport

Dlouhodobé měření ABPM a EKG

Zdraví
pixabay.com

Lékaři dnes využívají nejrůznějších nástrojů k diagnostice onemocnění. Někdy je zapotřebí i dlouhodobějšího sledování některých hodnot. Mezi ně patří určitě ABPM neboli neinvazivní ambulantní monitorování krevního tlaku. To je prováděno za pomoci speciálních přístrojů oscilometrickou metodou.

Druhou velice potřebnou hodnotou je EKG čili elektrokardiogram. Ten je schopen získat záznam časové změny elektrického potenciálu zapříčiněného srdeční aktivitou. K tomu samozřejmě slouží řada moderních přístrojů. A my vás s nimi prostřednictvím následujících řádků seznámíme.

Jak lze měřit EKG?

S přihlédnutím k požadované mobilitě jde o lehká, malá a přenosná zařízení připevněná na tělo člověka. Aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků, je používáno dvanácti svodové EKG. Jakékoliv nastavování je velice jednoduché. Ke spuštění měření navíc slouží jediné tlačítko.

EKG přístroj tohoto typu má integrovaný akumulátor, je schopen unikátní digitální filtrace křivky, poskytuje odlišné záznamy a zobrazení k tisku, je možné jej propojit i nejrůznějšími ambulantními softwary a je schopen archivovat poměrně širokou databázi pacientů.

Takové zařízení už má co dělat na všech moderních klinikách, kde je zapotřebí docílit výsledků nejenom přesně, ale také v daném časovém úseku.

Bezproblémový přenos dat

Výše popisované EKG produkty samozřejmě komunikují i s počítačem, kam jsou přenášena jednotlivá data. Ty lze následně zpracovávat, porovnávat a rozebírat. V závislosti na volbě konkrétního výrobku lze přenos zajistit buď s pomocí konektoru USB nebo díky bezdrátové technologii Wifi.

Ano, tak vypadá moderní diagnostická technika zaměřená na přesné výsledky a jednoduchou obsluhu. Vše prezentované na displeji každého monitoru lze každopádně vytisknout na formát A4 a dále s těmito výsledky pracovat. Možnosti této technicky jsou z lékařského hlediska opravdu široké.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top