Zdravi a sport

Dentální hygiena: Návštěvou lékaře to nekončí

dentální hygiena
pixabay.com

Péče o svůj chrup rozhodně nekončí u lékařské prohlídky jednou za půl roku. Pevné a zdravé zuby sebou nesou komplexní péči, kterou je nutno vykonávat správně. Ať už se rozhodneme pro vyhledání odborníků nebo o své zuby budeme pečovat sami, je nutné tomu věnovat dostatek času a vědět, co všechno to obnáší.

Nepodceňujte domácí dentální hygienu

Domácí péče o chrup je velmi důležitá. V okamžiku, kdy není důsledně vykonávána, dochází k vznikům zánětů a kazů. A to vše vede i k paradontóze. Ačkoliv by se měl ideálně chrup čistit po každém jídle, není to v praktickém životě tak úplně reálné. Nicméně minimálně ráno a večer by měl mít každý z nás pravidelný rituál, který bude dodržovat. A rozhodně přejetí zubů kartáčkem, nestačí. Velmi účinné jsou mezizubní kartáčky, které si poradí s místy, kam se klasický kartáček nedostane.

Využití zubních past má své opodstatnění hlavně díky tomu, že obsahují fluorid, který zajišťuje zkvalitnění zubů. A zuby se tak stávají odolnější a zmenšuje se riziko vzniku kazu. K domácí dentální hygieně můžeme používat celé spektrum potřebných přípravků, které nalezneme v kamenných i internetových lékárnách. Mezi základní vybavení patří měkký kartáček, mezizubní kartáček, vhodná zubní pasta s fluoridem, ústní voda.

Specialisté vám poradí

Když si nevíte rady, rozhodně se nebojte zeptat se svého dentisty, který vám mile rád objasní, jak by se správná ústní hygiena měla vykonávat a rozhodně není od věci si nechat udělat dentální hygienu odborníkem a následně se poradit o vašich individuálních problémech. Zuby máme jenom jedny a zatěžujeme je při každém konzumování nápojů i jídla. Proto si kvalitní péči zaslouží. Nezapomínejte na to, že i umělý chrup potřebuje pozornost. Na trhu se prodávají speciální přípravky na čištění právě i umělých zubů.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top