Volný čas

Co nejlépe vyčistí zašlé šperky? Coca-cola, jedlá soda i ultrazvuk!

Zdroj: pixabay.com

Není nic horšího, nežli zašlé šperky, které ztratily svůj původní šmrnc. Určitě se shodneme na tom, že pohled na zašedlý řetízek, u kterého lze jen stěží poznat původní odstín, je pro každou ženu doslova noční můra. Takové doplňky nikdo nosit nechce. Máte-li doma šperky či doplňky, které vlivem času přišly o své kouzlo, máme pro vás několik tipů, jak je vyčistit a jejich prvotní třpyt a lesk jim opět navrátit!

Osvědčené triky na čištění šperků

Existuje mnoho návodů a postupů, s jejichž pomocí lze šperky vyčistit, zbavit je zašlého vzhledu a postarat se o to, že opět budou zářit jako nové. Abychom vám ušetřili čas, který byste jinak strávili hledáním těchto rad na internetu, sepsali jsme pro vás ty nejčastější, na které se spolehlo již mnoho lidí. Teď už ale na nic nečekejme a pojďme si říci, jak a s pomocí čeho navrátit šperkům krásný vzhled a třpyt, který dokáže oslnit.

Jedlá soda

Jako první zmíníme jedlou sodu, kterou má doma snad každá hospodyňka a o které je známo, že v domácnosti dokáže hotové zázraky. I co se čištění šperků týče, můžete se na ni spolehnout. Vytvořte s vody a jedlé sody hustou pastu a za pomoci kartáčku na zuby vydrhněte čištěný předmět. Špína by se po pár tazích měla začít pouštět, pokud ne, potřete šperk vzniklou pastou a před čištěním ji nechte cca 15 minut působit.

Coca-cola

Coca-cola je oblíbený sladký nápoj, který určitě znáte, zároveň však může pomoci s čištěním šperků. Ponořte přes noc šperky a doplňky, kterým chcete navrátit kouzlo, do skleničky plné coca-coly a nechte tento nápoj odvést všechnu práci za vás. Druhý den dané předměty s kartáčkem na zuby přeleštěte, mělo by to pomoci.

Ultrazvukové čističky

Speciální metodou pro čištění šperků jsou ultrazvukové čističky, které fungují na principu vytváření drobných perliček vody, které mají za úkol odstranit zašlé nečistoty a zbavit dané předměty špíny. Můžete se zeptat ve zlatnictví, jestli tuto službu nabízí, případně si menší čističku pořídit domů, nestojí svět a určitě ji využijete.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top