Volný čas

Staré šperky po předcích nevyhazujte, mohou pro vás mít nejen finanční, ale i citovou hodnotu!

Zdroj: pixabay.com

Také milujete hledání pokladů na půdě? Možná jste už jako malé děti milovaly, když jste se mohly probírat krabicemi, kterých měla babička na půdě na chalupě spousty. Není se čemu divit! Člověk nikdy nevěděl, co na něco na půdě čeká a jaké zajímavosti zde objeví. Najdete-li například staré šperky, které budou již na první pohled působit zašle, nevyhazujte je. Mohou pro vás mít jak finanční, tak i citovou hodnotu a byla by škoda se jich zbavovat jen proto, že už dávno ztratily svůj původní lesk.

Všechno má svou cenu

Máte po babičce nebo třeba i prababičce šperkovnici? Nebo jste snad dostali, našli nebo objevili doplňky ještě staršího data? Divili byste se, kolik lidí má takové poklady na půdě a ani o tom neví! Naši předci byli často nuceni své nejcennější věci různě ukrývat, takže se kolikrát stává, že na ukryté předměty lidé narazí naprostou náhodou – například když provádí rekonstrukci a najdou krabičku se šperky ve zdech.

Nezbavujte se vzpomínek

S ohledem na to, jak jsou dané šperky staré, může souviset i jejich vzhled. Je jasné, že pokud se jedná o šperky třeba několik desítek let staré, pak nemohou zářit novotou, jako když byly úplně nové a krásné. I přesto byste se jich neměli bezmyšlenkovitě zbavovat, protože se tak zbavujete části historie vaší rodiny a vzpomínek, které možná nemáte přímo vy sami, ale někdo starší z rodiny by je třeba mít mohl.

Vyčistit a uschovat

Se šperky po předcích nelze udělat nic lepšího, nežli je nechat opravdu šetrně a důkladně vyčistit a následně schovat. Použít k tomu můžete velmi šetrné a jemné ultrazvukové čističky, které jsou k čištěným předmětům velmi opatrné. Dodáte jim ztracenou krásu, i když je jasné, že už nikdy nebudou tak dokonalé, jako když byly úplně nové. Přesto ale budou mít své kouzlo.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top