Móda a trendy

Dámské náramky mohou být více než jenom šperk

dámské náramky
pixabay.com

Nošení šperků se datuje již do dávné doby kamenné. Valná většina lidí se domnívá, že šperky slouží hlavně jako módní doplněk. V dávných dobách tomu tak však nebylo. Měly dva hlavní významy. Tím prvním byl duchovní význam, kdy šperk symbolizoval vyznání bohům. Druhý nebyl tak hlubokomyslný, nýbrž praktický. Sloužil jako náhrada nití a držel pohromadě kusy kožešin, které v té době představovali každodenní oděv. Jak je to ale v současnosti?

Definice ženskosti

Šperky jsou z velké části spjaty hlavně s ženami. Slouží jako módní doplněk, který zvýrazní nebo potrhne nošený outfit. Jsou pořizovány kvůli potřebě odlišit se od ostatních. A samozřejmě, aby se žena svému okolí líbila. To však není všechno. Význam může mít i mnohem hlubší. Šperkem dokáže člověk vyjádřit své aktuální pocity, svou náladu nebo své postavení. Na trhu je nepřeberné množství šperků stříbrných, zlatých nebo například ocelových a s co teprve nabídka kamenů. Není však kámen jako kámen.

Nialaya a symbolizmus

Specialitou je značka Nialaya. Představuje nabídku ručně vyráběných šperků, které mají duchovní podtext. Jsou tvořeny jedinečnými kameny, které obsahují přírodní energii. Ošetřovány jsou bílou šalvějí, aby nedocházelo k narušení této energie. Oblíbená je velmi mezi celebritami na celém světě. Typická je svými dámskými náramky, náhrdelníky nebo prsteny. Nezapomíná však ani na mužské osazenstvo. A i u nich sklízí velký úspěch. Tak kdo by nechtěl jedinečný šperk, který dokáže podtrhnout osobitost majitele?

Co říci na závěr?

Šperky měly odjakživa funkce ozdobné, společenské, ale i symbolické, což se ani v dnešní době nezměnilo. Proto volte svůj šperk obezřetně.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top