Zdravi a sport

EKG holter je praktický miniaturní záznamník

ekg
pixabay.com

Pokud se vysloví pojem „EKG holter“, každého určitě napadne, že jde o zařízení, které má spojitost s EKG neboli elektrokardiogramem. Tedy s měřením srdeční aktivity. A opravdu tomu tak je. Jen málokdo si však představí pod názvem holter něco konkrétnějšího. Pakliže se také řadíte do této skupiny lidí, bude vám nápomocen tento článek.

Jak vypadá EKG holter?

Jde o miniaturní přístroj, který se stane součástí vašeho těla na odpovídající dobu. Tento výrobek je vlastně sběratelem potřebných dat, jež jsou následně vyhodnocována. K tomuto procesu přispívá řada vlastností těchto produktů. Jsou to například tři reálné kanály EKG, široká vzorkovací frekvence na všech svodech a hodně dlouhá délka pořizovaného záznamu. V praxi to vypadá tak, že EKG pacienta může být díky dlouhé výdrži zaznamenáváno po dobu až pěti dnů. A to vše v kombinaci s jednou tužkou baterií.

EKG holter je zařízení malých rozměrů a výsledné hmotnosti. Vedle miniaturního displeje se zobrazením aktuálních hodnot je obvykle vybaven i několika dalšími funkčními prvky. Ty slouží především pro nastavování hodnot a ovládání. To je mimochodem velice snadné.

Přenos dat do počítače

V okamžiku, kdy dojde k naměření všech požadovaných hodnot u pacienta, přichází na přetřes vyhodnocování výsledků. A právě k těm se lze dostat poměrně snadno. Buď se uloží na paměťovou kartu nebo dojde k propojení EKG holteru s počítačem, a to za pomoci USB konektoru.

O potřebný výstup se stará speciální softwarové vybavení, které umí dokonale filtrovat výsledky a přináší i řadu vyhodnocovacích modelů. Ty lékaři využívají hlavně pro přesné stanovení diagnózy. Jak můžete správně tušit, moderní medicína jde neustále kupředu, takže se dnes můžete setkat s opravdu profesionální a propracovanou nemocniční technikou.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top