Zdravi a sport

EKG současnosti – na mnohem vyšší úrovni

ekg
pixabay.com

Měření EKG má za sebou poměrně dlouhou historii. Vývoj tohoto vyšetření, při němž dochází ke zjišťování záznamu časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou, ušel poměrně dlouhou cestu. V dnešních nemocničních zařízeních nenarazíte na žádné staré přístroje, ale na moderní techniku, o jejíchž možnostech nemáte možná ani zdání.

Novodobá EKG jsou něčím promyšleným, přesným a hlavně přetechnizovaným. Velká robustní zařízení byla minimalizována do plastových krabiček plných elektroniky, s níž je docíleno těch nejlepších výsledků. Možná i proto na každé moderní ambulanci narazíte na takovýto EKG přístroj, s pomocí něhož může být pacientovi okamžitě změřena hodnota elektrokardiogramu.

Velice oblíbené je dvanácti-svodové EKG, v jehož prospěch hovoří nejenom přehledný zobrazovací displej, ale také termocitlivý tisk. A co vůbec taková EKG zařízení dokáží?

Mobilní EKG pro okamžité použití

Vsadíte-li na dvanácti-svodovou variantu, potom se můžete těšit na nejrůznější formáty záznamu. Ty lékaři pomohou s téměř okamžitým stanovením diagnózy, respektive si udělají lepší obrázek o vašem onemocnění.

Rozměření a interpretace EKG křivky, včetně digitální filtrace křivky. To jsou dalších z kladných vlastností unikátních přístrojů, které pohodlně napojíte na libovolný počítač. Toto spárování lze kvůli jednoduchosti a rychlosti provést skrze Bluetooth technologii.

Moderní EKG přístroje jsou samozřejmě ovládány s pomocí alfanumerické klávesnice. Vzhledem k místu určení je naprosto zřejmé, že jde o odolnou a vodotěsnou klávesnici vhodnou do nemocničního zařízení. A pokud by vám výčet výše uvedených vlastností byl málo, lze bezpochyby pokračovat – defibrilační ochrana, prostředí v českém jazyce a mnohé další. To je špičkové EKG současné doby, s nímž se ve své podstatě zachraňují životy.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top