Zdravi a sport

Víte, že byste neměli mluvit při měření tlaku?

ekg
pixabay.com

Měření tlaku je procesem, který během svého života podstoupil naprosto každý. Minimálně co se týče pravidelných preventivních prohlídek nebo kontrol, kde je prováděno EKG. Nutno podoktnout, že tento proces je realizován za pomoci nejrůznějších zařízení. Mnozí si určitě vzpomínají na klasické pumpičky a ruční měření lékařem či sestrou.

Při takové činnosti je nutné dodržovat jistých pokynů, aby nedocházelo k chybnému měření a narušení výsledných hodnot. Typickým příkladem je mluvení. Pakliže daná ordinace využívá oscilometrické zařízení, s největší pravděpodobností dojde ke zkreslení. A možná i proto jsou často aplikována modernější a důmyslnější zařízení ABPM.

Měření krevního tlaku na vyspělých holterech TK

Současnosti jednoznačně vládnou zařízení označovaná ABPM neboli holtery krevního tlaku. Ty poměrně úspěšně nahrazují elektroakustický systém, jenž je právě mimo jiné hodně citlivý na přenášený zvuk. S tím si dokáží moderní přístroje lépe poradit.

ABPM prováděné prostřednictvím holteru je daleko čistší a nevyskytují se v něm žádné rušivé artefakty, které by zkreslovaly správnou hodnotu měření. To pak není třeba opakovat dokola, abyste se domohli tíženého výsledku.

I přesto je všem lékařům a hlavně pacientům doporučováno, nemluvit při měření tlaku. Tato informace je ostatně součástí i moderních zařízení pro měření tlaku, i když si dokáží s takovým stavem lépe poradit. Ve své podstatě jde o jeden z velice opomíjených negativů majících vliv na hodnoty krevního tlaku.

Pokud se rozhodnete měřit si krevní tlak doma a svépomocí, určitě se vybavte holterem TK, u něhož docílíte přesnějších hodnot. A hlavně, nemluvte při měření tlaku. Této zásady se držte, ať už sedíte u lékaře nebo doma na pohovce s tlakoměrem na ruce. Špatně vyhodnocené údaje mohou mít negativní vliv na následující léčbu či jiné okolnosti.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top