Zdravi a sport

Elektronické cigarety a zdraví? Opravdu vám s ním dokáží pomoci!

pixabay.com

Jedním z důvodů, proč se spousta dlouhodobých kuřáků rozhodne k přechodu na elektronické cigarety, jsou právě ty zdravotní. Klasické tabákové výrobky jsou velice nebezpečné kvůli látkám vzniklým při spalování tabáku, které se usazují v organismu a trvale v něm zůstávají.

Mezi těmito látkami je největším strašákem konkrétně dehet. Ten je nepříjemnou látkou nejen pro kuřáky, ale také jejich okolí. A to nejen kvůli usazování, ale také nepříjemnému typickému zápachu, který zůstává na porézních materiálech.

Elektronické cigarety bez dehtu!

U elektronické cigarety se ale můžete spolehnout na to, že žádný dehet rozhodně nepocítíte. Tím důvodem je, že se zde nespalují žádné pevné látky, ale zcela naopak specializované náplně, které jsou dokonalou náhradou tabáku. Náplně jsou přitom tekuté a díky tomu se tak odpařují velice jednoduše jenom za použití topného tělíska. Ono tělísko je pak poháněno baterií, která na druhu cigarety může být jednorázová, nebo ji lze dobíjet.

Snižování míry závislosti bez vedlejších efektů

Speciální vlastností, kterou mají elektronické cigarety oproti dalším druhům, je dovednost snižování míry závislosti. Toho se dá docílit tím, že budete postupně volit náplně s postupně klesajícím objemem nikotinu, který je právě tou látkou, na kterou se tvoří u cigarety hlavní závislost.

Díky postupnému snižování se přitom vyhneme tomu, co většinu kuřáků nakonec zabrzdí při odvykání, a to jsou vedlejší efekty a abstinenční příznaky. Důvodem je, že nikotin budete moci snižovat po opravdu malinkých dávkách. Přitom ale stále můžete počítat s tím, že zůstává návyk na kouření uspokojený. Oproti náplastím a dalším podobným variantám totiž tělo zaznamenává také fyzické vjemy jako je typický pohyb a pocit při kouření o který nepřijdete.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top