Zdravi a sport

Užívejte si mnohem zdravějšího kouření díky elektronickým cigaretám!

unsplash.com

Elektronické cigarety jsou velice moderní trendem, který se spojuje s celou řadou pozitivních efektů. Je mnohem příjemnější a přizpůsobivější pro celou řadu lidí, nejen pro kuřáky jako takové, ale také pro jejich okolí. Zdraví je přitom jednou z věcí, které jsou těmi největšími výhodami.

Dnes se podíváme nejenom na to, jaké výhody může mít pro vaše zdraví používání elektronické cigarety, ale rovněž i na to, proč tomu takto vůbec je.

Jaký je rozdíl mezi elektrickou a klasickou cigaretou?

Rozdílů je pochopitelně opravdu celá řada, ale my se budeme zabývat právě tím rozdílem, který je naprosto zásadní pro zdravé kouření. Klasické cigarety jsou speciální v tom ohledu, že se tam pálí tabák žárem.

To je ten zásadní rozdíl, který naopak elektronické cigarety dělá mnohem zdravější. Zde se totiž nepotkáte v žádném případě s ohněm jako takový. namísto pevného paliva se používají v elektronických cigaretách speciální tekuté báze. Vedle toho se k jejich odpařování následně nepoužívá plamen, ale naopak výhřevné tělísko, které je založené na funkcí baterii.

V čem tak vzniká rozdíl?

Při spalování pevných látek je problém v tom, že vnikají takzvané vedlejší produkty spalování. Vedlejší produkty spalování jsou bohužel naprosto přirozené pro všechny typy spalování a v nejhorším jsou dokonce také velice škodlivé. A to je důvod, proč jsou právě cigarety takové zlo pro zdraví. V celé řadě vedlejších produktů je nejhorší dehet. Jedná se o těžký prvek, který se následně usazuje v ústní dutině a plicích, přičemž je zásadní problém s tím, že sám nikdy nemizí. Zcela naopak při používání elektronické cigarety vás takové problémy nečekají v žádném případě, protože se elektronické cigarety díky odpařování vodní emulze nepotýkají s takovými problémy.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top