Zdravi a sport

Elektronické vs. klasické cigarety – které jsou lepší?

kouření
pixabay.com

Rozpory mezi elektronickou a klasickou cigaretou jsou v současné době velmi časté. Zatímco někdo nedá dopustit na klasické cigarety, které jsou tu už desítky let, jiní vesele opěvují elektronické cigarety, jež se na trhu objevily teprve před pár lety. Možná i vy stojíte před rozhodnutím, zda jsou klasické cigarety lepší nežli ty elektronické, nebo naopak. Potřebujete si v tom udělat jasno? V tom případě je dobře, že jste tady!

Které méně stojí?

Hned na začátek si dejme jedno důležité kritérium, které je pro spoustu lidí možná tím nejdůležitějším: cena. Možná se i vy rozhodujete především na základě výdajů a zajímá vás, která alternativa bude vaší peněženku stát méně. Pravda je taková, že levněji vyjdou elektronické cigarety. Jasně, musíme pominout počáteční vyšší investici, kdy jste nuceni pořídit nejen samotnou cigaretu, ale i liqua, nabíječku, příslušenství, obal atd. Poté ale pořizujete už jen náplně, případně hlavy, což je oproti krabičkám klasických cigaret mnohonásobně levnější.

Které méně škodí zdraví?

O klasických cigaretách je známo, že kromě tolik potřebného nikotinu obsahují i celou řadu dalších látek, které pro naše zdraví nejsou zrovna přínosem. Řeč je například o dehtu, který se ve velké míře objevuje v každé jedné cigaretě a postupně zanáší naše plíce. Oproti tomu elektronické cigarety žádný dehet neobsahují. Liqua v sobě mají jen onen potřebný nikotin, takže z tohoto pohledu jsou to právě e-cigarety, které nám škodí méně.

Které vypadají lépe?

Tady se opět budete přiklánět na stranu elektronických cigaret. Co si budeme nalhávat, klasické cigarety nejsou ničím zajímavé, ty elektronické jsou barevné, mají různorodé tvary i motivy. Klasické cigarety nepříjemně smrdí, ty elektronické voní po zvolené náplni, takže ani tolik nevadí nekuřákům ve vašem okolí.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top