Zdravi a sport

Moderní způsoby měření krevního tlaku

Měření tlaku
pixabay.com

Na vyspělé technologie můžeme v dnešní době narazit v nejrůznějších odvětvích. Jsme doslova obklopováni novinkami, které vždy přináší něco navíc. Tento trend se netýká pouze mobilních telefonů a televizorů, ale také zdravotnictví. Tam vás mohou při mnohých kontrolách a návštěvách překvapit výdobytky, o nichž jste doposud možná ještě neslyšeli.

Typickým příkladem je měření krevního tlaku, jež je označováno zkratkou ABPM. V okamžiku, kdy vyrazíte do moderního lékařského zařízení, jen stěží se setkáte se starými a omšelými přístroji. Daleko více se dostanete do kontaktu se zařízením nesoucím označení Holter TK.

Co je to Holter TK?

Tento cizojazyčný zkrácený název patří produktu s českým označením ambulantní monitor krevního tlaku. Na první pohled téměř nenápadná bílá krabička, která však z hlediska doktora dokáže opravdové divy, respektive přináší velice přesné hodnoty měření.

Holter TK je navíc mobilním typem zařízení, takže jej můžete nosit při sobě i několik dlouhých hodin, aby byly zaznamenány všechny potřebné výsledky. Výrobky tohoto typu se samozřejmě pyšní řadou nejrůznějších vlastností, o nichž byste jako potenciální pacienti možná chtěli něco slyšet.

Je to například použitá oscilometrická metoda měření, odolnost proti jakýmkoliv artefaktům a přesnost podpořená hodnotami ANSI/AAMI, A/A BHS a ESH.

Unikátní měření krevního tlaku

Jestliže se v nejbližší době chystáte na podobné vyšetření, buďte bez obav. Holter TK je profesionálním přístrojem umožňujícím získat poměrně rychle potřebnou jednostránkovou zprávu pro lékaře, takže vy takové úkon budete mít velice brzy za sebou.

ABPM, to už dnes není jen nic neříkající zkratka, ale důležité měření dostávající se do podvědomí stále většího množství lidí a pacientů. Velkou měrou k tomu přispívají moderní produkty zvané Holter TK.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top