Cestování

Hledáte originální a mrštný malý vůz do města? Pak vás určitě zaujme Opel Corsa!

www.stock.adobe.com

Především slečny a dámy, které se v dopravě musí potýkat s vírem velkoměsta, často hledají městské eventuality osobních vozů. Ty se vyjímají především menšími rozměry, výbornou manévrovatelností a také poměrně nízkou cenou. Všechny tyto prvky už po dlouhou dobu splňuje jeden z již víceméně legendárních silničních vozů. Velice známý a oblíbený, Opel Corsa. 

Malý, ale stále velice elegantní

Moderní Opel Corsa pochopitelně nabízí takovou karosérii, kterou nemáte šanci připodobnit k legendárnímu předchůdci. Hranaté prvky tady nahradily oblé a elegantní prvky, nevýrazný automobil najednou získal výbornou velkou masku a pěkný zadek. Asi tak by se dala Opel Corsa popsat jednoduše.

Uvnitř už ale zas tak velký posun nehledejte. Palubní deska je pochopitelně mnohem modernější a příjemnější, ale musíte si zvyknout na to, že tady nedostanete ohromné prostorné sedačky, ani tolik místa pro nohy. Konec konců jedná se vyloženě o dobře dostupný vůz z nízké třídy. Cena za skladové vozy Opel Corsa se pohybuje okolo 400 000 korun, za modely v nejvyšší výbavě.

Rozhodně vás ale potěší řízení

Na druhou stranu, výhody tady můžeme vyloženě hledat na motorové výbavě. Benzínový motor o výkonu 74 kilowat se rozhodně řadí mezi motory, které pro tak malý vůz stačí. Nemůžete očekávat výkon sportovní mašiny, ale v městském prostředí, kde je třeba neustále stavět a rozjíždět se, vám nabídne výbornou odezvu a poměrně slušný odpich z místa. 

Hlavní výhodu ale hledejte v jednoduché ovladatelnosti vozidla. Malý Opel Corsa je vozem, který je skvěle ovladatelných i v menších rychlostech, kde mnohé vozy mají spíše nemotorný přístup. spolehnout se ale můžete také na dobře sedící podvozek, který především na kruhových objezdech a v zatáčkách, nabídne stabilní průjezd při slušných rychlostech.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top