Zdravi a sport

Homocystein byste neměli podceňovat

Člověk má v těle spoustu nejrůznějších látek. U mnohých z nich je třeba hlídat odpovídající hodnoty a množství, aby nedošlo k výskytu onemocnění. A jednou z takových látek je i homocystein, o němž slyšela asi jenom malá hrstka lidí. V současné době se však o tomto prvku začíná mluvit stále častěji, proto je nejvyšší čas, seznámit se s ním trochu podrobněji.

Nejprve byste měli vědět, že homocystein je vlastně aminokyselina, která je produkována naším samotným tělem. Její hladina je optimální při správném a normálním fungování metabolismu člověka. Pokud tedy dochází k výkyvům této aminokyseliny, lze z toho vydedukovat určité nevhodnosti v lidském těle. Kontrolou tak předejdete řadě onemocnění.

Proč může být homocystein naším nepřítelem?

U homocysteinu se na rozdíl od ostatních látek v těle vyžaduje, aby jeho hodnoty byly v normě. To znamená, ani vysoké, ani příliš nízké. Oba dva výkyvy jsou totiž nežádoucí a mohou způsobovat problémy. Homocysteinse během velice krátkého okamžiku může stát vaším nepřítelem, jež vám pěkně zatopí.

Pokud budete mít v těle vysoké zastoupení této látky, připravte se na to, že vaše tělo může stárnout rychleji, než je zdrávo. Přemírou homocysteinu dochází k pozvolnému poškozování mozku a oslabování imunity. S tím následně přichází řada dalších onemocnění. Bolesti hlavy, ucpávání cév a podobně.

Z toho důvodu byste neměli podceňovat měření homocysteinu u zkušených odborníků, jež vám mohou hodně napovědět. Právě na základě těchto hodnot dostanete patřičná upozornění, jaké vitamíny v těle doplnit, aby opět docházelo k optimální produkci této aminokyseliny. To samé platí pro případ, že byste měli v těle homocysteinu málo.

Neodkládejte zdravý životní styl a začněte například tím, že si necháte změřit hodnotu homocysteinu a pokusíte se ve svým každodenních návycích aplikovat jen to zdravé.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top