Móda a trendy

Jak dobře rozeznat kvalitu šperků u dámských výrobků? Poradíme pár důležitých tipů!

unsplash.com

Šperky v mnoha případech rozhodně nemusí být zrovna levnou záležitostí. Zcela naopak, kvalitní šperky pro muže i dámy jsou drahou záležitostí. Důvodem je nejen použití kvalitních materiálů, ale také práce šperkařů, kterých je navíc stále méně a méně.

Bohužel ale nežijeme v ideálním světě a s tím se pojí ten nepříjemný fakt, že tak nemusí nutně každý produkt mít opravdu takovou cenu, za jakou ho koupíme. A jak si být jisti cenou u šperků, s tím vám poradíme právě dnes.

Vždycky kontrolujte šperkařský punc

Šperkařský punc je speciální číselná značka, která se udává na šperku. Vždycky nám značí to, jaké kvality (čistoty, nebo také často ryzosti) je povrch šperku jako takového. Většinou najdeme punc umístěný přímo na zapínání, nebo jinde, kde nemůže vadit a je většinou schovaný. Jedná se o drobounká číslíčka, která v násobcích stovek udávají čistotu.

Pochopitelně čím čistější jsou dámské šperky, čím vyšší mají punc. Nutno ale říct, že zcela čisté šperky spíše nenajdeme, protože příměsi jsou tím, co zvyšuje odolnost jinak měkkých a dobře kujných drahých kovů, jako je stříbro a zlato.

I malé detaily prozradí velké věci

Další věcí, na kterou bychom si měli dát pozor, je zpracování drobných detailů. Jednou věcí je, že nemusí být šperky opravdu z takových materiálů, z jakých by být měly. Na druhou stranu se ale také může stát, že výrobky zkrátka jenom nebudou ani zdaleka vyrobeny s takovou péči, jakou by si zasluhovaly.

To nejvíce nepoznáte na těch největších a nejlépe viditelných prvcích, ale zcela naopak to poznáte na drobných detailech. Nejčastější problémy jsou přitom nedoléhající sevření oček, nebo špatné pozlacení a povrchové úpravy. Dvojnásob to platí u šperků, do kterých se navíc zasazují různé drahokamy a komponenty.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top