Zdravi a sport

Jak můžete řešit přenesenou bolest pohybového aparátu?

unsplash.com

Přenesená bolest je v případě pohybového aparátu jeden z největších strašáků a problémů všeobecně. Jedná se o komplikaci, která vzniká na základě zranění nebo blokace nervu. Přitom se může projevovat jako slabost, bolest, pálení a další nepříjemné projevy v končetinách.

Problémem ale je, že přenesená bolest se pohybuje po těle a špatně se hledá její původce. My vám tak přinášíme nejlepší možnosti, které můžete použít jako řešení takového problému.

Opatrné posilování středu těla

Nejčastějším důvodem přenesené bolesti je hlavně úraz páteře a jejího okolí. To může vzniknout přetížením, nebo špatným pohybem. V prvním i druhém případě ale léčbu i samotný vznik dokáže pozitivně ovlivnit silný střed těla. Proto pokud máte možnost a nebude vás, jakkoliv limitovat bolest, během rekonvalescence investujte právě do těchto aktivit.

V rámci fyzických aktivit jako je právě posilování středu těla bychom přitom měli věnovat pozornost i kvalitnímu strečinku. Pouze za toho předpokladu se může stát, že sami dokážeme problém rozvolnit.

Kvalitní spánek je extrémně důležitý

Pro regeneraci podobných druhů zranění řadíme mezi nejdůležitější věci spánek jako takový. Proto bychom neměli podceňovat nic, co ho může rušit. Kvalitní prostředí zahrnuje spíše chladnější teplotu, absenci světla, klid a také například pomůcky jako jsou zdravotní matrace, pomáhající držet tělo v ideální pozici, a tudíž také relaxující možné postižené místo.

Hledejte zdrojové body

Zdrojové, nebo také spoušťové body, jsou vlastně místem odkud vychází přenesená bolest. Ideálně byste je mohli hledat různým protahováním, cvičením a prohmátnutím. Pokud se vám je podaří najít, máte vyhráno. Od té doby je totiž celá regenerace podstatně jednodušší, než když nevíte odkud se problém bere.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top